8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Štěpánkovice porazily Slovan

17

Domácí zvítězili o tři branky.

V důležité záchranářské bitvě mezi Štěpánkovicemi a Slovanem Ostrava se radovali domácí fotbalisté, ale k jejich vítězství vedla hodně trnitá cestička. Hosté se od začátku ocitli v hluboké defenzivě, jenže v první půli neinkasovali. Štěpánkovice nejprve litovaly hlavičky Smažíka do tyčky po standardce Heidera. O chvíli později našel Liška v dobré pozici Stříbného, který ovšem slibnou příležitost promarnil. Stříbný se drbal za ušima také krátce po přestávce, takže přišel nečekaný direkt ze strany ostravského Slovanu. Do otevřené obrany domácího výběru vlétl Bagi a nemilosrdně otevřel skóre – 0:1. Štěpánkovice pak ještě utáhly šrouby a vyplatilo se jim to. Nejprve si na centr Samsona naběhl Husovský a potvrdil pověst kanonýra – 1:1. Za pár vteřin se divákům servírovala výsledková otočka. Po rohovém kopu Stříbného se totiž Heider opřel do odraženého balonu, který se po jeho střele zabrzdil až v síti – 2:1. Odpor hostů potom definitivně zlomil Husovský, když zužitkoval nadějné přečíslení – 3:1. Tečku za víkendovým duelem následně napsal Patrik Benek, který proměnil sólový nájezd – 4:1.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: Celý zápas jsme byli jednoznačně lepší. Už v prvním poločase jsme drželi míč mnohem častěji na svých kopačkách, když jsme hrozili hlavně po pravé straně zásluhou Lišky. Bohužel nám nevycházela finální přihrávka. Krátce po přestávce jsme z ojedinělé akce soupeře inkasovali, ale naštěstí nás to nepoložilo. Brzy jsme vyrovnali a pak jsme ještě přidali další tři góly.“

TJ Slovan Ostrava
Roman Trojan (hráč): Utkání ve Štěpánkovicich jsme nezvládli v hlavě. Byli jsme příliš ustrašení a zápas jsme prohráli v hlavách. Po přestávce jsme se sice dostali do vedení, ale hned o pár minut později soupeř vyrovnal díky našim chybám vzápětí soupeř utkání otočil. A s tím se nám již nepodařilo nic udělat. Soupeř šel za vítězstvím o poznání více než my a po zásluze zvítězil.

M. Lukovics [-] - R. Heider [-] , P. Grygarčík [-] , J. Smažík [-] , M. Samson [-] (85. P. Benek [-] ) , M. Grigarčík [-] (67. D. Harazim [-] ) , J. Tomíček [-] , R. Husovský [-] (85. R. Krzisch [-] ) , L. Stříbný [-] (63. F. Stromský [-] ) , M. Liška [-] (73. J. Dluhoš [-] ) , D. Mosler [-]

Z. Hypš [-] - T. Lindovský [-] (72. M. Krištof [-] ) , T. Bagi [-] (60. J. Neuvirt [-] ) , M. Bláha [-] (70. D. Koukal [-] ) , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-] , N. Sýkora [-] , T. Pastrňák [-] (88. D. Vacula [-] ) , J. Toma [-] (62. R. Kostka [-] ) , R. Trojan [-] , T. Kaventa [-]

ŽK: 83. D. Harazim - 82. T. Kaventa .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: TVRDÝ Zbyněk - TĚŽKÝ Michal, MORAVEC Roman.