10.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2020-2021

--

--

Nedašov vydoloval v Kvasicích jeden bod. Trefil se i exligový Zdeněk Šenkeřík

5

Fotbalisté Nedašova v minulém kole vypráskali v derby Štítnou nad Vláří a věřili si i na domácí Kvasice. V první půli branka nepadla. Domácí tým se pak dostal do dvoubrankového vedení, hosté dokázali ještě srovnat. V penaltách se více dařilo Kvasicím.

V první půli branka nepadla

David Solař, brankář TJ Nedašov

Zápas začal náporem domácích Kvasic, z kterého jsme se jen těžko dostávali. První půli byl soupeř lepší, vytvořil si i řadu příležitostí ke skórování, jenže ty neproměnil. Začátek druhého dějství jsme naprosto prospali a dostali zaslouženě dvě branky. Vstřelené góly uspokojily domácí hráče natolik, že téměř přestali hrát. Dvacet minut před koncem dal kontaktní branku po rohovém kopu Zdeněk Šenkeřík. Začali jsme se ještě více tlačit do útoku a šli jsme za vyrovnáním. Minutu před koncem se výborně uvolnil Marek Macháč a přesnou střelou z vápna nám zajistil důležitý bod. Kvasice se ještě snažily v nastavení o třetí branku, která však nepřišla. Penalty zvládl s přehledem lépe soupeř, takže po zásluze bral bod navíc. My jsme spokojeni, že jsme dokázali srovnat téměř ztracené utkání a uloupit další cenný bod do tabulky.

Hosté dokázali ještě vyrovnat

Filip Klement, předseda Kvasic: „Utkání jsme měli dobře rozehrané, vedli 2:0 a pak neproměnili další spoustu šancí! Opět se v plné nahotě ukázal náš největší problém v defenzivě a opět v závěru zápasu. Nakonec jsme zápas na penalty ovládli a máme bod navíc, což je dobře. Dál musíme s mladým týmem pracovat, aby se zlepšoval.“

Hosté z Nedašova si tak z horké kvasické půdy odvážejí perně vybojovaný bod a se závěrem podzimní části mohou být hodně spokojeni. Mužstvo se naučilo vyhrávat i na hřištích soupeřů a v tabulce Krajského přeboru se Nedašovjané dostali do horní poloviny, což je pro tento tým určitě úspěch.

Na penalty vyhráli domácí 4:1