12.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2020-2021

--

--

Nováček z Plesné vykradl Habartov

6

V 1.B třídě Karlovarské kraje hostil Habartov, který v minulém kole podlehl silným Dvorům, na svém hřišti hráče z Plesné, kteří byli po divoké přestřelce s Aší, ze které však vyšli vítězně. Domácí celek je stále v procesu vytváření a dávání dohromady, to však neznamenalo, že by chtěl dát svou kůži lacino. Hosté naopak chtěli potvrdit výhru z předchozího zápasu.

Po jednom gólu na obou stranách

Od úvodního hvizdu předváděly oba celky kvalitní fotbal, ani jeden nedominoval, ale fanoušci se určitě nenudili. Postupem času se však Plesná dostávala více do hry a začala se tlačit dopředu. K vidění bylo několik šancí, hráčům Plesné dokonce nebyly uznány dvě vstřelené branky pro postavení v ofsajdu, kdy o jedné z nich se pravděpodobně bude ještě chvíli diskutovat. Vše tak nasvědčovalo tomu, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu. To však změnil ve 40. minutě hráč hostů Sebastian Linhart, který se po pěkném centru vyšrouboval nejvýše do vzduchu a kvalitní hlavičkou nedal domácímu gólmanovi šanci – skóre se tak měnilo na 0:1. Už, už to vypadalo, že to bude pro první poločas vše, když se na domácí straně povedla podobná věc Láďovi Lukešovi, který se prosadil v hlavičkovém souboji a ve 45. minutě srovnal na 1:1. Za tohoto stavu odešli hráči do kabin, a fanoušci se mohli těšit na druhou půli, která měla být minimálně stejně tak atraktivní.

Plesná ukázala svou sílu

Hráči hostující Plesné byli od začátku druhé půle aktivnější a snažili se zvrátit skóre opět na svou stranu. Podařilo se jim to v 51. minutě, kdy se z přímého kopu trefil ukázkově kapitán Aleš Votruba. Habartov tento gól značně poznamenal, na hřišti se začaly kupit chyby a i přes neodpiratelnou snahu nebyli schopní najít na Plesnou recept. To pramenilo v další zásah hostů, když se v 63. minutě po samostatném úniku prosadil útočník Václav Panuška. Habartov se vrátil zpět do zápasu, když v 71. minutě korigoval po krásné akci na rozdíl jednoho gólu Josef Křepela, ovšem Plesná větší drama nepřipustila a vše stvrdil svým druhým gólem v úplném závěru Václav Panuška. Plesná si tak odváží domů všechny 3 body.

TJ Baník Habartov
Arthur Radimerský (hráč domácích): Plesná byla nepříjemný a bojovný soupeř. Zápas se ale nesl v přátelském duchu a my se již začínáme připravovat na další mistrovské utkání s Aší, kde bude potřeba urvat cenné body.

TJ Jiskra Plesná
Sebastian Linhart (hráč hostů): Habartov hrál velmi slušně, my jsme však spálili spoustu šancí, a tak jsme rádi, že tam ty 4 góly padly a my bereme všechny 3 body. V dalším kole nás čekají daleké Hranice, doufáme, doufáme, že se nám šňůru vítězství podaří udržet

D. Rozmahel [-] - L. Nýdl [-] (33. V. Tichý [-] ) , P. Formánek [-] , L. Lukeš [-] (56. A. Radimerský [-] ) , P. Müller ml. [-] , M. Tancl [-] , J. Křepela [-] , M. Pajer [-] , L. Tamajka [-] , J. Straka [-] (56. M. Janík [-] ) , T. Formánek [-]

S. Bikar [-] - B. Votruba [-] , O. Paluka [-] , A. Šulek [-] (46. M. Eliáš [-] ) , J. Štefek [-] - A. Votruba [-] , R. Glazer [-] (77. V. Bláha ml. [-] ) , V. Pfortner [-] , P. Schaller [-] - S. Linhart [-] , V. Panuška [-]

ŽK: 60. M. Tancl , 83. L. Tamajka , 87. A. Radimerský - 30. S. Linhart .
Hráči zápasu: D. Rozmahel - A. Votruba .
Místo: Habartov - Tráva. Počet diváků: 100. Rozhodčí: GARDOŠ Jiří - BOTOŠ Robert, CHALUPSKÝ Petr (N).