--

--

Diváci branku neviděli

4

Dne: 8.8.2021, v 17:00 hod. Dlouho nevídaná návštěva na fotbale v Novém Jičíně s téměř třemi stovkami diváků, vytvořila „kulisu“ prvnímu mistrovskému utkání nového ročníku divize, v němž se domácí fotbalisté střetli s ambiciózním nováčkem Bílovcem, coby třetím okresním soupeřem.

Bezbrankový poločas

Tak, jak se dalo předpokládat, se hrál od počátku docela „opatrný“ fotbal, z něhož se postupně začali více  „osmělovat“ hosté s mírnou herní převahou, ale téměř půl hodiny trvalo, než si hosté vytvořili docela dobré příležitosti ke vstřelení gólu. Po přímém kopu Mozola, nadzvedl stoper Nippert před brankou míč hlavou nad břevno, o dvě minuty později přišla dosud největší šance hostí po akci Pavlíka, kterou domácí obrana odvrátila. Krátce poté, co se poprvé dostali do dobré akce domácí, když po centru Hurty hlavičkoval Nieslanik z dobré pozice nad branku, se poté, co Gaži nedosáhl hlavou na míč, který se dostal míč k Dluhošovi, jehož střelu brankář Hub  bravurně zlikvidoval a už „na cestě“ na přestávku, skončila hlavička Dybaly asi z osmi metrů naštěstí pro domácí vedle branky.

I ve druhé půli diváci gól neviděli

Krátce po zahájení druhé půle měl velkou šanci ke skórování bílovecký kapitán Limanovský, poté Hub zneškodnil velmi nebezpečnou střelu hostí, za chvíli přišla jejich další nebezpečná situace v domácím pokutovém území. Hra domácích docela postrádala přesnost v přihrávkách a v rozehrávce, scházel jí větší důraz v osobních soubojích, ale srdnatě bojovali, jenže na branku hostí skoro ani nevystřelili, čehož využívali hosté k neustálému tlaku. Dvacet minut před koncem zachytil míč u postranní čáry Cverna, který jej poslal přes domácí branku, ale nikdo ze spoluhráčů na míč nedosáhl, poté se jeho další přihrávka dostala Sochovi, ten na štěstí pro domácí střílel z úhlu vedle. V samotném závěru se domácí přece jen dostali díky několika přímým kopům Hurty na dostřel branky Bílovce, ale nic z toho nevytěžili, stejně jako po centru střídajícího Vahalíka neuspěl hlavičkou Nieslanik. Když domácí odvrátili přímý kop hostí od rohového praporku a úspěch jim nepřinesl ani následný rohový kop na samém konci utkání, musely vzít oba týmy, ale především domácí v sestavě s několika novými hráči,  zavděk na úvod soutěže i bezbrankovou remízu.

FK Nový Jičín
Martin Štverka: „Pro nás to bylo první utkání s pozměněným týmem po dlouhé době, i když jsme hráli doma a s nováčkem, tak bod určitě bereme, soupeř byl kvalitní, má obrovskou sílu, obrovský náskok před námi, když je dlouhodobě pospolu, to znamená, že mohou vystřídat i čtyři hráče najednou. My jsme hráli zodpovědně, nebylo to však ještě ono, i když jsme v některých situacích herně zaostávali, tempo to utkání mělo, hrálo se nahoru dolů, takže bod samozřejmě bereme a jdeme do dalších zápasů, sezóna začíná.“

F. Hub [-] - T. Hujo [-] , P. Hurta [-] (82. J. Jesch [-] ) , F. Nippert [-] , T. Magdon [-] (46. J. Knedla [-] ) , D. Nieslanik [-] , M. Staněk [-] , V. Vokoun [-] (51. A. Vahalík [-] ) , D. Palla [-] , F. Gaži [-] , V. Heinik [-]