3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Vřesina o své výhře rozhodla hned v úvodu zápasu

16

Vřesina doma vyhrála o jednu branku nad Chlebičovem.

Fotbalisté Chlebičova bohužel prospali začátek zápasu a dvougólové manko už nestáhli. Ale pěkně popořádku. Ve 2. minutě zřejmě byli ještě hostující zadáci myšlenkami v kabině, protože nereagovali na pohyb Antonína Hruzíka, který se samostatného nájezdu nezalekl – 1:0. O pár vteřin později se Chlebičovu dýchalo ještě hůře. Při rohovém kopu si hosté nepohlídali Adama Hruzíka a ten hlavičkoval mimo dosah brankáře Hegara – 2:0. Axmannovi hoši se postupně zbavovali ostychu, jenže Matyášek balon zblízka nedopravil do sítě a neujala se ani pohotová střela Benka z hranice šestnáctky. Snížení tak přišlo až krátce před přestávkou. Ve 41. minutě se Korbel blýskl nádhernou individuální akcí, když se šikovně uvolnil uvnitř šestnáctky a poslal míč nechytatelně k tyči – 2:1. Hosté na sebe pravidelně upozorňovali také ve druhé půli, jenže bez potřebného efektu. V největší příležitosti se objevil Černohorský, který si počíhal na centr Drexlera, ale hlavičkoval těsně vedle domácí kasy. Vřesina tedy uhájila nejhubenější náskok.

FC Vřesina
Petr Dombrovský (trenér): V podstatě o naší výhře rozhodl vstup do zápasu, kdy jsme po čtyřech minutách vedli 2:0. Bohužel naše aktivita vydržela do desáté minuty, kdy jsme otěže předali soupeři, který nás zatlačil a těsně před přestávkou snížil na 2:1. Druhý poločas už byl klidnější a vyrovnanější a my jsme výhru už udrželi. Na obou mužstvech byla patrná nesehranost vyplývající z dlouhé pauzy.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Zápas jsme si prohráli během úvodních pěti minut. Začátek byl v našem podání skutečně tragédie. Postupně jsme se zlepšovali a po přestávce jsme soupeře válcovali. Bohužel nám chyběl potřebný klid v koncovce. Byli jsme velice zbrklí, když nám nevycházely ani standardní situace.“