7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

Stará Bělá kradla v Lazcích

22

Fotbalisté Staré Bělé vyhráli o tři branky v nedělním dopoledni v Mokrých Lazcích.

Mokré Lazce dostaly od ambiciózní Staré Bělé pořádnou lekci. Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby se po chybě hostujícího stopera prosadil Galvas, jenže rozvlnil pouze boční síť. Bodové plány domácího mužstva se začaly rozpadat ve 22. minutě. Po centru z křídla se dostal k hlavičce Vidiševský a trošku se štěstím překonal gólmana Vilímka – 0:1. O chvíli později už musely Mokré Lazce stahovat dvoubrankové manko. Po dlouhém autu nechal Exner trestuhodně neobsazeného Vidiševského, který se opět nemýlil – 0:2. Vidiševský i nadále řádil jako černá ruka. Krátce před přestávkou totiž zkompletoval čistý hattrick – 0:3. Domácí ještě dokázali dát gól do šatny, když Wojnar uvolnil Mošu, který po pěkné zasekávačce načechral balon do vápna a Lomozník udeřil ze vzduchu – 1:3. Kdo ovšem čekal ve druhém poločase výsledkový obrat, ten musel být hodně zklamaný. Mokré Lazce totiž dokázaly zazlobit pouze při standardních situacích Wojnara a Galvase. Staré Bělá zpečetila své zasloužené vítězství v 85. minutě. Hosté totálně rozebrali defenzivu soupeře a Malík nemohl z bezprostřední blízkosti minout - 1:4.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Nastoupili jsme v dost oslabené sestavě, když se nám ráno před zápasem omluvili Lukáš s Košňovským. Na Staré Bělé byloi poznat, že kluci třikrát týdně trénují a jsou fyzicky namakaní. Kdybych vstřelil vedoucí gól, tak by to možná vypadalo jinak, ale spíše si myslím, že by nás hosté i tak přejeli. Pokud neposílíme, takl budeme mít problémy.“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Za dnešní tři body jsme strašně rádi. Museli jsme se přizpůsobit těžkému terénu a hráli jsme trošku jinak, než je u nás zvykem. První poločas jsme se ještě prvních pár minut hledali a nechtělo se nám moc běhat. Od první branky jsme už na ale na hřišti pracovali poctivě, a zaslouženě tak vezeme všechny body domů!

Z. Vilímek [-] - K. Lomozník [-] , P. Galvas [-] , M. Němčík [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , D. Moša [-] (86. A. Hiemer [-] ) , R. Šimeček [-] , L. Hiemer [-] (63. J. Böhm [-] ) , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

T. Preisner [-] - J. Jurásek [-] (79. J. Kačer [-] ) , M. Wendtner [-] , O. Malík [-] , T. Brezovský [-] , J. Dziža [-] , M. Petrík [-] , J. Vidiševský [-] (46. J. Petrovský [-] ) , A. Lyčka [-] , A. Akritidis [-] (52. D. Kožík [-] ) , O. Pytlík [-]

ŽK: 48. R. Šimeček , 65. K. Lomozník , 81. D. Moša - 72. P. Doležal , 84. O. Pytlík , 87. O. Malík . ČK: 76. K. Lomozník .