7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Kravaře otočily zápas

36. P. Ferenz (vl.) , 44. J. Oberherr - 10. V. Těžký , 28. R. Baranek , 81. E. Peterek
22

Kravaře vyhrály v Bolaticích.

Zhruba pětistovka fanoušků sledovala prestižní nedělní derby mezi Bolaticemi a Kravařemi. Zpočátku měli výrazně navrch hosté, jenže Baranek zahodil dvě tutové šance. Svou převahu vyjádřili gólově v 10. minutě, protože Těžký ranou z dvaceti metrů nádherně vymetl šibenici – 0:1. Kravaře stále pokračovaly v náporu. Výborný brankář Tomíček ovšem zlikvidoval sólový nájezd Glabazni a rovněž další slibnou příležitost Baranka. Poté pálil nepřesně Glabazňa, takže samozřejmě přišli na řadu domácí. Ferenz nejprve hloupě fauloval a pak navíc nešťastně prodloužil standardku Aleše Baránka za sebe a vsítil si vlastence – 1:1. Kravaře reagovaly loženkou Nestroje, kterého však zarmoutil Tomíček. Pořádnou facku následně hostům uštědřil Oberherr, protože se prosadil po centru Aleše Baránka a vsítil gól do šatny – 1:2. Ve druhé půli se sice Bolatice herně zlepšily, ale paradoxně nechaly soupeře otočit skóre. Vyrovnání zařídil Baranek, který poslal balon zkušeně kolem Tomíčka – 2:2. Následně se radovali také domácí, jenže po úspěšném zásahu Šuly se mával ofsajd. Svěřenci trenéra Víta Baránka litovali rovněž 78. minuty. Jan Baránek vysunul kupředu Oberherra, který obešel brankáře Hudečka a odcentroval na Šamárka, jenže bolatický forvard minul odkrytou kasu. O výsledku tedy rozhodla až 81. minuta. Po přímáku Těžkého vznikla v domácím vápně nepřehledná skrumáž a Peterek se pasoval do role zápasového hrdiny – 2:3. Kravaře tak odjížděly z Bolatic hodně spokojené.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: V prvním poločase byly Kravaře jednoznačně lepší. Kdybychom v úvodních dvaceti minutách dostali čtyři góly, tak by se nikdo nemohl divit. Paradoxně jsme ale před přestávkou skóre otočili. Po přestávce jsme hru hodně zjednodušili a Kravaře se nám docela přizpůsobily. Byl to krásný zápas před spoustou diváků, bohužel se špatným koncem pro nás.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký: trenér Kravař: „V prvním poločase jsme dominovali, když se hrálo na jednu bránu. S výjimkou krásné střely Těžkého jsme ale zahodili všechny naše šance a soupeř potrestal naše chyby. Ve druhé půli začalo hodně pršet, což nám moc nevyhovovalo. Jsem rád, že se pak k nám trošku přiklonilo štěstí. Výhry v derby si hodně cením. Za první poločas jsme si zasloužili zvítězit.“