9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Vřesina poprvé v sezóně prohrála

24

Mokré Lazce porazily o dvě branky Vřesinu.

Tabulkový lídr z ostravské Vřesiny v Mokrých Lazcích nepřesvědčil, takže ztratil první body v sezoně. Nabuzení domácí od začátku hýřili aktivitou, což se jim vyplatilo ve 27. minutě. Šimečka faulovali zhruba pětadvacet metrů od hostující branky a Wojnar nádherně zakroutil balon do šibenice – 1:0. Mokré Lazce pokračovaly v náporu, jenže Galvas rozezvonil pouze tyčku a dorážka Líbaře letěla nad břevno. Preciznější mušku ukázal Garba, ale gólmana Mutulu nepřekvapil. Těsně před přestávkou naštěstí Galvas seřídil mířidla. Jeho technický pokus z prostoru před šestnáctkou totiž putoval přesně ke vzdálenější tyči – 2:0. Nástup do druhé půle ovšem domácí fotbalisté podcenili. Vřesina přitopila pod kotlem a zásluhou trefy Antonína Hruzíka se dostala na dostřel – 2:1. Mokré Lazce ovšem komplikace nepřipustily. Po obdržené brance znovu duply na plyn a vytvořily si několik zajímavých šancí. Galvas nejprve z trestňáku pálil příliš vysoko, aby následně Líbař orazítkoval tyčku a jeho týmový kolega Wojnar pro změnu břevno. Z tohoto tria se nakonec prosadil Galvas, který si v 70. minutě naskočil na centr Moši a netradičně hlavou pečetil na výsledných 3:1. Domácí se tak posunuli do klidného středu tabulky.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Výkonem mužstva jsem byl mile překvapený. Všichni to odjezdili, když šli na krev. Také naše defenziva fungovala téměř bezchybně, když jsme Vřesinu skoro k ničemu nepustili. Od soupeře jsem upřímně čekal mnohem více. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, když jsme klidně mohli zvítězit i vyšším rozdílem.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský (trenér): Prohráli jsme zaslouženě. Domácí byli lepší, řekl bych efektnější. Nám vyšel vstup do obou poločasů. V prvním jsme nic ze šancí nevytěžili, a domácí pak dali do poločasu na 2:0. I nástup do druhého nám vyšel, snížili jsme, ale domácí hned odpověděli, a my jsme se už na nic nezmohli. Bohužel jsme nebyli tak kvalitní na míči jako domácí, a proto jejich výhra je zasloužená. Jedeme dál.

Z. Vilímek [-] - D. Exner [-] , P. Galvas [-] (84. K. Lomozník [-] ) , J. Garba [-] (58. M. Němčík [-] ) , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , R. Šimeček [-] , D. Moša [-] (81. L. Hiemer [-] ) , L. Poštulka [-] , Z. Říman [-]