12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Žabovřesky a Rudolfov B se o body podělily

11

Do Žabovřesk přijel Rudolfov B, který v posledním kole konečně zabral a vyhrál proti Úsilnému. Poslední domácí zápas chtěly doma Žabovřesky urvat tři body, leč nakonec byly rády i za bod. Těžkosti přišly již před zápasem, kdy vypadli z utkání T. Hála, D. Ryneš, V. Caletka a M. Škaroupek. Během utkání se zranil J. Pilný a zbylo pouze 11 lidí

Justin s Tušlem zařídili nebezpečné poločasové vedení

Utkání nezačalo pro domácí borce vůbec dobře. Po nedorozumění v domácí obraně se ve 4. minutě dostal k míči Jan Justin a propálil vše, co mu stálo v cestě. 0:1 Domácí tým působil odevzdaným dojmem. Bez emocí bez pohybu. Naopak hosté hýřili pohybem, s chutí kombinovali a domácí tým k ničemu nepouštěli. Druhý gól v domácí síti visel na vlásku a hosté se také dočkali. Ve 35. minutě vyhrál osobní souboj Jan Tušl a postupoval sám na Mádla. Svůj nájezd zkušeně proměnil a stanovil tak poločasový výsledek 0:2.

Formánek vystřelil Žabovřeskám svou levačkou "alá Messi" bod

Druhý poločas jako by nastoupila jiná mužstva. Domácích bylo plné hřiště a naopak hosté se zatáhli a čekali na své šance. V 55. minutě vykřesal jiskřičku naděje Jan Lapeš, který snížil na 1:2. Obléhání hostující branky pokračovalo, avšak V. Hrabčák a opět J. Lapeš své šance nevyužili. Když už to vypadalo, že hosté výhru ubrání, vzal si slovo domácí borec a štírek Luboš Formánek. Pohrál si s hostující obranou a svou levačkou alá Messi poslal nechytatelný projektil k levé tyči. V Žabovřeskách propukla euforie jako v Naganu 1998. Utkáni skončilo zaslouženou remízou 2:2, díky třem Janům a  štírkovi Lubošovi Formánkovi.

TJ Sokol Žabovřesky
Martin Kudláček (hráč): První poločas z naší strany hrůza, děs, hnus. Druhá polovina utkání po důrazném pohovoru v kabině už měla lepší parametry. Chtěli jsme 3 body, ale bod je zcela zasloužený. Utkání skvěle zvládli rozhodčí J. Škuthan a T. Mrosko. K hladkému průběhu utkání přispěli i kluci z Ruďáku, kteří hráli čistě a férově. Více takových utkání bez hádání a urážení.

M. Mádl [-] - V. Hrabčák [-] , P. Schacherl [-] , J. Hála [-] - J. Hála [-] , M. Velík [-] , L. Formánek [-] , J. Lapeš [-] - J. Pilný [-] , M. Kudláček [-] , J. Horský [-]