--

Dvoru Králové stačila čtvrthodinka k jasnému vítězství

8. D. Vitebský , 13. L. Zich (vl.) , 16. V. Pavlásek
0

Třináctý Dvůr Králové hostil sedmou Kutnou Horu. Pokud se chtěl Dvůr Králové udržet na dohled středu tabulky, tak musel bezpodmínečně zabodovat. Kutná Hora mohla výhrou vyšperkovat úspěšný podzim. Nakonec o zápase rozhodla dravost hráčů domácího týmu a povedená čtvrthodinka. I když po podzimu skončil Dvůr Králové na třinácté příčce, tak je na dohled všech týmů nad sebou a bodový odstup je minimální. Kutná Hora zakončila podzim na devátém místě.

Osm minut v prvním poločase stačilo k tříbrankovému vedení domácích

Do zápasu vstoupil lépe domácí tým a odměnou mu byla branka v osmé minutě zápasu. Nepochopitelně naivní hra hostí dovolila jít domácím do přečíslení pět na tři. Na konci akce byl Vitebský, který otevřel tečovanou střelou skóre utkání. O pět minut později byl na začátku další gólové akce domácí gólman Vaníček. Míč se dostal k Fejkovi a ten přesným centrem našel nabíhajícího Pichu, který přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Dle zápisu o utkání byla branka napsána jako vlastní hostujícímu Zichovi. V šestnácté minutě završili svůj koncert domácí třetím gólem. První gól za Dvůr Králové si připsal obránce Pavlásek, který přesnou hlavičkou rozvlnil síť za zády gólmana Zicha. Domácí vedli 3:0 a hosté se v podstatě na nic nezmohli. První poločas už žádnou další branku nepřinesl

V druhém poločase si domácí své vedení pohlídali

Do druhého poločasu vstoupila Kutná Hora lépe než do toho prvního  a snažila se utkání alespoň zdramatizovat. Hned v úvodu druhého poločasu se dostali hráči hostí do dvou nadějných šancí, ale gólman Vaníček byl na místě. Celý druhý poločas měla Kutná Hora míč častěji na kopačkách, ale domácí obrana v čele s gólmanem Vaníčkem je do žádné gólovky už nepustila. Byl to naopak Dvůr Králové, který měl ještě dvě možnosti k navýšení skóre. Jenomže ani Hruška a ani Řeřábek své tutovky neproměnili. Zápas tak skončil výhrou domácího týmu, která je naprosto zasloužená. Pro Dvůr Králové byla tato výhra velice důležitá, protože kdyby prohrál, tak by na jaře začínal s větší ztrátou na klidný střed tabulky.

Sparta Kutná Hora
Trenér Jan Holík: Soupeř potrestal naší naivitu, ztráceli jsme míče ve středu hřiště a domácí dvakrát skórovali po rychlých brejcích. Ve třetím případě jsme neuhlídali osobní obranu a Pavlásek dal z rohu hlavou na 3:0 a prakticky bylo po zápase. Ve druhé půli jsme měli opticky více ze hry, domácí ale hlídali výsledek. Měli dvě, tři tutové příležitosti, dnes se nám je nedařilo proměnit. Bylo to zkraje druhé půle, kdy jsme se ještě mohli vrátit do zápasu, ale prostě jsme je nedokázali proměnit. Je to škoda, o zápase rozhodla první čtvrthodina, kdy jsme byli naivní, a soupeř nás potrestal.

TJ Dvůr Králové nad Labem
J. Vaníček [-] - V. Pavlásek [-] , J. Podolník [-] , M. Kruliš [-] , T. Picha [-] - P. Tomeš [-] , F. Fejk [-] (86. V. Hák [-] ) , D. Vitebský [-] (65. R. Klazar [-] ) , O. Vaníček [-] - M. Hruška [-] (82. S. Ježek [-] ) , M. Voldán [-] (57. J. Řežábek [-] ) -

L. Zich [-] - B. Franc [-] , M. Výborný [-] , R. Hačka [-] , T. Skokan [-] , A. Schwarz [-] - R. Vocel [-] , R. Šesták [-] (57. B. Pospíšil [-] ) , O. Bora [-] , L. Šindelář [-] - L. Křelina [-]

ŽK: 34. J. Podolník - 35. T. Skokan , 68. M. Výborný .
Hráči zápasu: V. Pavlásek .
Místo: Dvůr Králové nad Labem. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Ulrich Tomáš - MATĚJČEK Milan, ŠOB Aleš.