12.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Derby s Polabanem Nymburk zvládli lépe domácí hráči FK Bohemia Poděbrady

6

V předešlém 11. kole hráči domácí remízovali na hřišti soupeře s rezervou FC Sellier & Bellot Vlašim a v následném sobotním zápase je čekalo derby proti SK Polabanu Nymburk, jehož hráči v předešlém kole podlehli těsně 2:3 v domácím zápase s TJ SK Hřebeč. Jak je známo derby nemá favorita, ale z pohledu do tabulky byli favorité domácí hráči

Domácí šli do vedení

První poločas začal výkopem domácího týmu. První větší šance přišla v 10. minutě po rohovém kopu domácích, kdy se míč odrazil na vápno a domácí zakončili z voleje, jenže mimo branku a tak skóre zůstalo nadále nerozhodné. Hosté nevstoupili do utkání špatně, ale s postupem času byli na míči méně a méně a domácí na míči dominovali. Přišla série několika rohových kopů pro domácí, ale žádný z nich brankou neskončil. Poté co se čas přehoupnul na druhou polovinu první pětačtyřicetiminutivky dostali se také hosté do svých prvních větších šancí v zápase. První byla po centru z pravé strany a následné hlavičce, ale brankář si s ní poradil a následně byl brankář na správném místě a šanci zneškodnil. S blížícím se koncem prvního poločasu se hra začla znovu vyrovnávat a přelévat se ze strany na stranu. K vidění bylo na obou stranách hřiště hned několik centrů, avšak žádný z nich, nebo následné zakončení přesné nebylo. Bezbrankovou remízu prolomili domácí a to ve 40. minutě, kdy se na 1:0 trefil Ondřej Martínek poté, co když mu brankář vyběhl pod nohy, tak ho přehodil a následně před ním stála jen odkrytá branka hostí. Více se udít do konce první poločasu nestihlo a tak domácí šli do kabin jako spokojenější tým s jednobrankovým náskokem.

Červená karta pro Polaban Nymburk

Domácí si do druhého poločasu přinesli jednobrankový náskok z poločasu prvního.  Byli to hostující hráči, kterým utíkal čas rychleji z důvodu, že museli skóre dotahovat, aby mohli myslet na jakýkoli úspěch v derby. V jejich neprospěch nehrál jen čas. V 58. minutě udělal brankář chybu a rozehrál míč přímo hostujícímu hráči na kopačky, ale ten nedokázal vstřelit branku a v 61. minutě přišla další překážka, která jim ztížila cestu za vyrovnáním a to červená karta, kterou obdržel Marek Krumpholc. V 67. minutě přišla obrovská šance domácího celku a to když v nájezdu brankář vyrazil střelu domácího útočníka, ale jen jemu do běhu a ten měl druhý pokus s brankou ve které stál jen bránící hráč, ale branka z toho nakonec nebyla a míč skončil nad brankou. Rozhodující moment přišel v 71. minutě, kdy Peterka hezky podržel míč, navedl ho směrem k vápnu a našel rozeběhnutého Ondřeje Martínka a ten střelou kolem brankáře zvýšil svou druhou brankou v zápase na 2:0 pro domácí. Hosté v oslabení nedokázali odpovědět a tak derby ovládli domácí hráči FK Bohemia Poděbrady.