4.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Příbram se i po druhém kole raduje z dalších 3 bodů

70. L. Volf - 17. M. Slepička (p.) , 54. J. Pavlišta , 83. O. Šváb , 87. M. Slepička
4

2. kole Středočeské A.třídy začalo již v pátek střetnutím mezi domácím Jílovištěm a hostující Příbramí. Zápas se odehrával na malém povrchu, kde Jíloviště rádo ukazuje kdo je na hřišti pánem. Realita na hřišti ovšem přisoudila body do rukou Příbrami.

Dominance Příbrami byla vidět už v prvním dějství

První poločas na svém začátku připravil velkou aktivitu domácích, kdy se po sérii střel zaskvěl brankář hostí Holan. To však bylo to nejvíc, co Jíloviště dokázalo vyprodukovat, poté převzaly otěže hráčí Příbrami. První odměna pro ně přišla už v 17. minutě, kdy se brankář Valtr vydal za míče, ale při snaze jej odehrát trefil i příbramského Čéšku a kopala se penalta. K té se postavil velezkušený Miroslav Slepička a s klidem desítku proměnil. Po úvodní brance, přišla desetiminutovka, kde se oba týmy rozhodly vydat cestou postupné kombinace, ta však žádný úspěch nepřinesla. Za zmínku stojí nezdařený únik Prokeše, který však o kousek netrefil bránu. Domácí brankář Valtr měl do konce poločasu co dělat, avšak všechny pokusy příbrmaských sniperů likvidoval a držel tak šance svého týmu na lepší výsledek. Poločas tak i díky němu skončil jen a pouze 0:1

Druhý poločas Příbram ukončila až v závěru

První půli lze zařadit do kategorie "zastřelovacích", podstaně více branek jsme mohli vidět v druhé půli, kdy se Příbram opět zdárně dostávala do šancí, nyní už však přidala i větší efektivitu v zakončení. Příkladem budíž gól na 2:0, kdy z levé strany poslal Slepička přihrávku Pavlištovi a ten už do otevřené brány klidně skóroval. Tempu se však snažilo přizpůsobit i Jíloviště, kdy se snažilo využít hluché pasáže Příbrami. V 70. miunutě se dokázal prosadit hlavou střídající Volf. Bylo tak zaděláno na dramatický závěr, navíc, když se vzápětí mohla síť vlnit znovu, Vrabcovi se však nepodařilo z tutové šance skórovat a ani dorážka se nevešla za Holanova záda. A tak přišla příbramská chvíle.  Příbram se opět dostala do hry a dokázala domácím zasadit pomyslné "KO", když se v 83. minutě dokázal prosadit Šváb. Nakonec se stihl prosadit podruhé v zápase i kapitán Slepička a upravil tak konečný výsledek zápasu na 1:4. Hřebíčkem do domácí rakve bylo navíc ještě vyloučení kapitána Šorny, který bude v dalším zápase Jílovišti chybět