11.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

Poslední Leština si udržela kontakt s týmy před sebou

35. L. Sobek , 55. L. Sobek , 80. L. Sobek
0

Tři zápasy čekali domácí na druhé vítězství. Dočkali se až o víkendu, když si na domácí půdě poradili s oslabenou Věžnicí. Na vítězství se velkou měrou podílel Lukáš Sobek, který se blýskl hattrickem. I přesto je Leština stále na posledním místě tabulky, ale díky zisku třech bodů se udržela na dostřel týmu před ní. Na Maleč a Dolní Město ztrácí dva body a na rezervu Havlíčkovy Borové jí chybí tři body. Věžnice nedokázaly potvrdit vítězství z 9. kola v Sobíňově a potvrdily to, že na hřišti soupeře se jim příliš nedaří a že jsou silnější na domácí půdě.

Hosty podržel brankář Enderle

První poločas byl ze strany domácích lepší, vytvořili si několik šancí. Jenže se ujala jen střela Sobka, který poslal přesnou střelu k tyči – 1:0. Hostům zachytal velmi dobře brankář, který několik šancí dokázal zlikvidovat. Vyrazil prudkou hlavičku z malého vápna. Navíc ještě domácí nastřelili břevno.

Sobek dokončil hattrick

Po změně stran byli domácí pak už lepším týmem, protože na hostujících byla vidět únava, protože přijeli v jedenácti. Náhradník jim přijel až po poločase. A tak se mohl zaskvět ještě dvakrát Sobek. Nejprve v 55. minutě navýšil náskok na dvě branky, když pálil z vápna – 2:0. Věžnice už se na nic nezmohli a žádnou vážnější šanci si nevytvořily. A tak pojistku přidal ještě deset minut před koncem opět Sobek a opět střelou z dvaceti metrů – 3:0.

TJ Sokol Leština B
Jiří Piskač, trenér: „Věžnice přijela v jedenácti. My jsme převahu přetavili pouze v jedinou branku. V druhém poločase jsme byli lepší, oni vyloženou šanci neměli. My jsme šancí měli dost, ale jim zachytal velmi dobře. Konečně jsme utnuli trápení, jsou to pro nás důležitý body a navíc byl výkon lepší než minule. Kapičku spokojenost. Chtěli jsme hlavně to, abychom jsme neztratili kontakt s týmy před náma. Vše se ukáže příští týden v Malči.“

A. Kožnar [-] - T. Vacata [-] , P. Fiala [-] (82. D. Leskovjan [-] ) , Š. Zatočil [-] , R. Kšíkal [-] (76. M. Reichman [-] ) - J. Aubrecht [-] , J. Havel [-] , L. Aubrecht [-] , D. Hospodka [-] - L. Sobek [-] , M. Vašák [-]