3.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Bory se jasnou výhrou posunuly do čela tabulky

0

Bory potvrdily svoji formu a střeleckou produktivitu a odvážejí si z Víru tři body.

Petr Vaculík vstřelil dvě branky

Utkání se hrálo již od úvodních minut ve vysokém tempu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. První branky se diváci dočkali ve 13. minutě, kdy se po chybě domácího obránce dostal k míči na hranici velkého vápna Petr Vaculík a zamířil přesně k tyči. Ve 24. minutě mohl stav utkání srovnat Šenkýř, proti stál však výtečný brankář hostí Pokorný. Ve 33. minutě se k volnému kopu postavili špílmachři Špaček s Vaculíkem. Druhý jmenovaný po rychlém posunutí míče překvapil nepovedenou střelou domácí obranu v čele s brankářem Skoumalem, stav 0:2. Do poločasu bylo k vidění ještě několik pohledných akcí z obou stran, žádná z nich branku již nepřinesla.

Bory navýšily vedení

Druhý poločas byl jasně v herní režii domácích. Soupeře z Borů zamkli na jejich obranné polovině. Střelecká nemohoucnost a bezchybný brankář Pokorný zapříčinili to, že se domácí branky nedočkali. Jak na to, ukázal domácím hostující Burian, který hlavou po rohovém kopu zvýšil na 3:0 pro hosty. Zmar domácích podtrhl Rychlý, který v 72. minutě neproměnil přísně nařízený pokutový kop. Definitivní tečku za utkáním dal Špaček, který po přihrávce Karáska pohodlně skóroval a upravil tak na konečných 4:0 pro hostující celek.

Jiskra Vír
Marek Matuška, trenér Víru: „ Za předvedenou hru a vytvořené šance je konečný výsledek krutý. Škoda inkasovaných branek po individuálních chybách. Je však třeba uznat ofenzivní sílu hráčů z Borů, kteří nám dali jasnou lekci z efektivity.“

TJ Družstevník Bory
Jan Fňukal, trenér Borů: „V prvním poločase byl zápas vyrovnaný, na rozdíl od domácích jsme proměnili 2 šance. Po přestávce si domácí vytvořili drtivý tlak, ale nám se podařilo prosadit se ze standardní situace a pak přidat ještě jednu branku.“

Jiskra Vír
J. Skoumal [-] - M. Matuška [-] , J. Dufek [-] , L. Viktorin [-] , I. Kadlec [-] - D. Lahodný [-] , V. Skoumal [-] (73. J. Preisler [-] ) , J. Smolík [-] (57. F. Rejda [-] ) - O. Rychlý [-] , D. Šenkýř [-] (40. R. Juřík [-] ) - J. Rejda [-]

M. Pokorný [-] - V. Burian [-] , V. Chalupa [-] (70. J. Karásek [-] ) , M. Vávra [-] (90. M. Zástěra [-] ) , M. Ochrana [-] (86. J. Starý [-] ) , P. Vaculík [-] , J. Dvořák [-] (78. J. Pol [-] ) , M. Špaček [-] , J. Netolický [-] , T. Brodský [-] , J. Netolický [-]

Hráči zápasu: M. Matuška - P. Vaculík , M. Pokorný .
Místo: Vír. Počet diváků: 110. Rozhodčí: BENEŠ Jaroslav - LANDSMAN David, PREISLER Jakub (N).