2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

Nováček z Víru vyhrál nečekaně ve Svratce

35. P. Moučka , 67. P. Kulík (p.) - 7. D. Šenkýř , 13. D. Šenkýř (p.) , 16. K. Řehoř
0

Fohtbalisté Víru během úvodní čtvrhodiny třikrát udeřili a ani mohutný finiš Svratky na zvrat ve skóre již nestačil.

Šestnáct minut z říše snů v podání Víru

Po úvodním hvizdu rozhodčího Štefky předvedli hosté z Víru drtivý nástup. V 7. minutě vybídl hostující Lahodný do samostatného úniku Davida Šenkýře, ten křižnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. O 6 minut později si celou akci zopakovali znovu, tentokrát byl však Šenkýř faulován v pokutovém území a následnou penaltu bezpečně proměnil. V 16. minutě to bylo již 0:3. Karel Řehoř se po rohovém kopu dostal nejvýše a hlavou poklidil míč k tyči. V 18. minutě mohl konečný direkt zasadit Lahodný, ale trestuhodně sám před brankářem Rudolfem Sáblíkem přestřelil i ochranou síť za brankou. To byla poslední akce z kopaček hostujících hráčů. Po zbytek utkání již svatyni domácích neohrozili. Ve 35. minutě se blýskl po nakrátko rozehraném volném kopu exklusivní střelou do horního rohu branky kapitán domácích Petr Moučka, stav 1:3. Ve 39. minutě nastřelil domácí Zdenek Kalina povedeným obstřelem tyč. To bylo z prvního poločasu vše.

Střídající Petr Kulík dokázal již jen snížit

Domácí Svratka se v 67. minutě dostala na dostřel jediné branky, to když Petr Kulík s přehledem skóroval z penalty. Poté domácí zatlačili hosty z Víru na jejich obranou polovinu. Tlak přinesl dvě obrovské neproměněné šance v podání Petra Kulíka. Nejprve mířil po rohovém kopu hlavou těsně vedle. A o chvíli později po sólu z vlastní poloviny, trefil pouze náruč hostujícího brankáře Jaroslava Skoumala. Hosté s vypětím všech sil výsledek 2:3 uhájili a odvezli si cenné tři body.

SK Svratka
Jiří Roušar, vedoucí mužstva Svratky: pro Svratku jednoznačně opět špatný vstup do zápasu a stejně tak i do soutěže, po dvou domácích zápasech měly být na kontě minimálně 4 body a máme nulu. Musíme zabrat a hodně se ve všech směrech zlepšit.

Jiskra Vír
Marek Matuška, trenér Víru: „Se vstupem do zápasu můžeme být maximálně spokojeni. Od 20. minuty, za stavu 0:3 jsme však přestali hrát a již jsme se nedokázali vrátit zpět do utkání. Následných 70 minut jsme se soustředili především na defenzivu a tří brankový náskok uhájili. “

SK Svratka
R. Sáblík [-] - M. Musil [-] (81. J. Řádek [-] ) , F. Fiala [-] , P. Moučka [-] (64. R. Malovič [-] ) , A. Gregor [-] (16. T. Jambor [-] ) - J. Pech [-] (24. P. Kulík [-] ) , M. Moučka [-] , Z. Kalina [-] , J. Mayer [-] (47. T. Vítek [-] ) - D. Mayer [-] , P. Makovský [-] -

Jiskra Vír
J. Skoumal [-] - F. Rejda [-] (86. R. Juřík [-] ) , I. Kadlec [-] , K. Řehoř [-] , L. Viktorin [-] , M. Matuška [-] - J. Smolík [-] (54. R. Škrabal [-] ) , V. Skoumal [-] , D. Lahodný [-] - O. Rychlý [-] (87. A. Trefil [-] ) , D. Šenkýř [-] (90. P. Jílek [-] )

ŽK: 14. D. Mayer , 75. P. Kulík - 35. I. Kadlec , 60. F. Rejda , 76. M. Matuška , 89. J. Skoumal .
Hráči zápasu: P. Moučka - D. Šenkýř .
Místo: Svratka. Počet diváků: 80. Rozhodčí: ŠTEFKA Stanislav - INVALD Lukáš, SKRYJA Stanislav.