13.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Zubří přehrálo rezervu Valmezu

18. R. Kalod , 26. R. Kalod , 44. D. Brachánek (vl.) - 19. T. Kundrát , 38. T. Kundrát
0

Do nedalekého Zubří zajížděla v rámci 13. kola rezerva Valašského Meziříčí. Hostům v posledních kolech došel dech a po několika prohrách je na půdě Zubří nečekalo snadné utkání. Všechny branky padly v prvním poločase. Do vedení šlo Zubří po brance Kaloda, ale za hosty rychle srovnal Tomáš Kundrát. Kalod pak vrátil domácím vedení, ale Kundrát svou druhou brankou opět vyrovnal. Rozhodnutí přinesla 44. minuta, ve které si hosté vstřelili vlastní gól.

Poločas plný branek

Valmez přijel k zápasu posílen o hráče z áčka, ale byli to domácí, kteří byli od začátku aktivnější. První šanci zápasu měl Karel Drda, ale gólman Majer jeho střelu vyrazil. V 18. minutě šli domácí do vedení. Po kombinační akci poslal Drda míč na Robina Kaloda, který přesnou střelou otevřel skóre – 1:0. O minutu později bylo srovnáno. Tomáš Kundrát vyslal střelu z hranice šestnáctky, na kterou brankář Jurka nestačil – 1:1. Zubří si vzalo vedení zpátky ve 26. minutě. Karel Drda získal míč, přesně pod sebe nahrál Kalodovi, který střelou do prázdné skóroval – 2:1. Za hosty to byl opět Tomáš Kundrát, který vyrovnal. Po hrubce Zubří se dostal před brankou k dorážce, která znamenala vyrovnání – 2:2. Ještě do poločasu stihli domácí ještě jednu branku. Neštastně si srazil míč do vlastní sítě David Brachánek – 3:2.

Dvě červené karty v závěru

Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou hrát ze zabezpečené obrany a čekat na to, co vymyslí soupeř. Domácí měli své šance, ale Karel Drda svůj únik na bránu z levé strany neproměnil. Další šance Vokáče nebo Kaloda zůstaly nevyužity. Závěr utkání se nesl v nervózním duchu. V 83. minutě musel opustit hřiště po druhé žluté kartě David Brachánek. V 85. minutě byl za faul ve vápně vyloučen hostující brankář Majer. Tečku zápasu tak mohl dát Karel Drda, ale svou penaltu neproměnil. To však domácí mrzet nemuselo, protože ze zápasu berou všechny tři body za výhru 3:2.

FC Zubří
Martin Nerad (trenér): Pro nás je to zlatý výsledek. Soupeř byl dnes vynikající, ale to jsme samozřejmě čekali. Podali jsme dnes kompaktní výkon a zaslouženě jsme vyhráli.