19.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

41. P. Bláha , 55. V. Práger , 65. P. Bláha , 75. P. Bláha , 84. J. Vodák , 85. J. Vodák - 12. T. Roučka
5

Na půdu druhé Staré Boleslavi přijel Lužec, který se před utkáním nacházel na desátém místě tabulky. V minulém kole však proti Kralupům podal dobrý výkon a i když to bylo bez bodu, rozhodně se od tohoto zápasu mohli lužečtí odpíchnout.

Remízový poločas

Začátek zápasu byl hodně opatrný. Bylo viditelné, že Lužec si byl vědom především ofenzivní kvality svého soupeře, a proto hrál ze zajištěné obrany. Paradoxně to ale byl on, který otevřel skóre zápasu. Po chybě v zadních řadách domácího týmu se prosadil Tomáš Roučka.

Boleslav se snažila odpovědět, žádnou ze slibně se vyvíjejících akcí však nedokázala dotáhnout do konce. Skřípala finální fáze a hodně střel šlo mimo branku.

Naopak Lužec si dokázal vytvořit dvě slibnější příležitosti. Domácí tým však skvěle podržel gólman Tomáš Šejvl.

Ve 41. minutě dokázala Stará Boleslav vyrovnat. Vyběhnuvšího brankáře Rolla přehodil domácí útočník Petr Bláha.

Úvodní dějství tak překvapivě skončilo remízovým výsledkem 1:1.

Kanonáda domácích a hattrick Bláhy

Každý, kdo očekával, že Lužec dokáže Staré Boleslavi odolávat a hrát s ní vyrovnanou partii i ve druhém poločase, byl zklamán. Druhá půle byla totiž kompletně v režii domácích a bylo to znát i na ukazateli skóre.

V 55. minutě se z úhlu střelou na zadní tyč prosadil Václav Práger.

O deset minut později zvýšil na 3:1 svou druhou brankou v zápase Petr Bláha, který proměnil samostatný nájezd na hostujícího Rolla.

Vzápětí se mohli hosté vrátit do zápasu, ze slibné příležitosti však byla pouze nastřelená tyč.

V 75. minutě vedli domácí už o tři branky. Po skvělé individuální akci Daniela Krulicha, který poslal balón před prázdnou bránu, skóroval znovu Petr Bláha a zkompletoval tak hattrick.

Pět minut před koncem vstřelil dva slepené góly ještě střídající Jan Vodák. Na 5:1 zvýšil domácí útočník znovu po skvělé individuální akci Daniela Krulicha a na konečných 6:1 se prosadil díky pohotové střele po skrumáži v hostujícím vápně.

Boleslav tak i díky povedeným střídáním porazila doma Lužec vysoko 6:1.

FK Slavoj Stará Boleslav
Miroslav Sunkovský: První poločas nebyl z naší strany ideální, což je patrné i ze skóre. Do druhé půle jsme udělali dvě střídání, jimiž jsme hru oživili. Celý druhý poločas už jsme pak soupeře jasně přehrávali a hlavně jsme to potvrdili vstřelenými brankami.:

T. Šejvl [-] - J. Reichert [-] , M. Voženílek [-] (59. J. Novák [-] ) , B. Kondratenko [-] (46. B. Staněk [-] ) , L. Brůžek [-] , J. Cruz [-] (73. J. Plotnárek [-] ) - D. Krulich [-] , V. Práger [-] (64. J. Matějovský [-] ) , J. Šejvl [-] - P. Bláha [-] , M. Zrubek [-] (46. J. Vodák [-] )