20.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

4

Hovorčovice, které v minulém kole prohrály na půdě Kralup o jednu branku, dnes čekal druhý aspirant na postup - Stará Boleslav. Ta na jaře ještě neztratila ani bod a její produktivita je opravdu obdivuhodná. Dnes ji však nečekalo nic jednoduchého, jelikož Hovorčovice doma ještě neprohrály.

Tři góly favorita

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný.

První příležitost si vytvořili domácí. Hosty však skvěle podržel jejich brankář Martin Čihák.

Od této šance však tempo hry začala udávat Stará Boleslav, která si vytvořila několik stoprocentních příležitostí. Nikdo však nedokázal prostřelit domácího Hutaře, který předváděl jeden skvělý zákrok za druhým.

Až ve 23. minutě se to povedlo Marku Moravskému, který skóroval ze střední vzdálenosti. Hosté tak vedli 1:0.

Ve 32. minutě se Stará Boleslav dostala do dvoubrankového vedení. Hlavou se prosadil Jan Vodák.

O šest minut později se po standardní situaci stejný muž prosadil znovu.

Poločas tak skončil jednoznačně 3:0 pro Starou Boleslav.

Hosté si výsledek pohlídali

Druhý poločas už se spíše dohrával. Stará Boleslav měla hru naprosto pod kontrolou a svého soupeře k ničemu nepouštěla.

V 51. minutě navíc svůj náskok navýšila. Po standardní situaci skóroval Petr Bláha.

Vzápětí to mohlo být už 5:0. Daniel Krulich však neproměnil pokutový kop. Skvělým zákrokem se blýskl domácí Hutař.

To Hovorčovice nakoplo a podařilo se jim také skórovat. Mezi střelce se v 64. minutě zapsal Daniel Černý.

Za stavu 4:1 pro hosty už se hovorčovickým nepodařilo utkání více zdramatizovat, a tak poslední hřebíček do rakve domácích zatloukl neúspěšný exekutor penalty Daniel Krulich, který se prosadil po rychlém brejku.

Stará Boleslav tak s přehledem zvládla důležité utkání v Hovorčovicích, kde vyhrála 5:1 a nadále tak stihá první Kralupy.

FK Slavoj Stará Boleslav
Miroslav Sunkovský: Věděli jsme, že soupeř bude kvalitní, jelikož doma ještě neprohrál. Po poločase však bylo rozhodnuto. Druhá půle už se jen tak dohrávala. My jsme si s přehledem pohlídali výsledek a zaslouženě vyhráli.: