12.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

--

Staré Město vybojovalo důležité tři body a odskočilo bodově Kunovicím

0

Kunovice potřebují bodovat, ale ve Starém Městě se jim to nepovedlo. Domácí Staré Město bylo nad síly Kunovic a získalo velmi důležité tři body.

Čtyři branky v prvním poločase

V sobotu se za krásného počasí představil na hřišti ve Starém Městě celek z Kunovic, který prohrál všechna čtyři poslední utkání a propadl se tabulkou. Jiskra sice v posledním kole inkasovala sedm branek v Koryčanech, ale v posledních dvou domácích utkáních nastřílela 17 branek a získala plný počet bodů. Domácí nastoupili do utkání bez Pavla Šmatelky, který inkasoval v posledním utkání červenou kartu. Úvod utkání byl z obou dvou stran opatrný a úvodní čtvrthodinka mnoho vzruchu nepřinesla. Děj utkání se odehrával hlavně mezi šestnáctkami. V 16.minutě se ovšem měnilo skóre. Domácí celek získal možnost zahrávání trestného kopu z hranice velkého vápna a Jakub Salay vymetl pavučinu v brance Jakuba Nohy. Domácí se ujali vedení 1:0. Jiskra byla i nadále aktivní, ovšem branka padla na straně druhé. To po rychlém protiútoku napřáhl Jaroslav Baný a hosté srovnali na 1:1. Radost hostí trvala pouhé tři minuty. Ve 33.minutě strhl vedení na stranu domácích Ondřej Hastík, který prošel s míčem polovinu hřiště 2:1. Ale do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu, jelikož hosté z Kunovic vyrovnali. Autorem vyrovnávací branky se stal Jakub Růžička - 2:2.

Domácí strhli vítězství na svou stranu

Úvod druhého dějství patřil lepším domácím, kteří se dostali do několika slibných zakončení, ale nedokázali je přetavit ve vedoucí branku. Té se domácí dočkali v 73.minutě, když se podruhé v utkání zapsal mezi střelce Jakub Salay - 3:2. Tento stav vydržel až do konce utkání a tak si v derby připsali všechny body do tabulky domácí.

JISKRA Staré Město
Roman Haša - asistent trenéra: Jsem spokojený s tím, jak jsme odehráli dnešní utkání. Odčinili jsme výbuch z minulého týdne v Koryčanech, kde jsme nepochopitelně propadli. Teď už se ovšem musíme přichystat na příští týden, kdy hrajeme ve Zlechově.

J. Vávra [-] - M. Bělaška [-] , D. Melichárek [-] , J. Daťko [-] , J. Salay [-] (88. T. Műller [-] ) , O. Hastík [-] , K. Doseděl [-] (65. M. Trubačík [-] ) , R. Juráň [-] , M. Grebeň [-] , V. Trubačík [-] , J. Žajdlík [-] (92. J. Maňásek [-] )

Fotbal Kunovice
J. Noha [-] - O. Brim [-] , L. Krček [-] , M. Lahodný [-] , M. Brim [-] (68. T. Schubert [-] ) , D. Škrášek [-] , J. Baný [-] , V. Petřek [-] , L. Černý [-] (79. O. Šebák [-] ) , J. Růžička [-] , P. Žák [-]

ŽK: 26. J. Žajdlík , 49. R. Juráň - 39. J. Baný , 83. J. Noha .
Místo: Rybníček. Počet diváků: 140. Rozhodčí: ONDRAČKA Milan - VOBOŘIL Václav, ŠVACH Petr.