10.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

Prakšice vezou z Nové Vsi důležité tři body

89. L. Franta - 78. J. Dynka , 88. V. Jurák
0

Ostrožská Nová Ves hrající v klidném středu tabulky byla favoritem utkání a chtěla svou roli potvrdit v utkání proti Prakšicím. Prakšice naopak v dosavadním průběhu soutěže na hřištích soupeřů nebodovaly. V Nové Vsi tak bylo k vidění bojovné utkání, v němž favorit nezískal ani bod a umožnil Prakšicím zisk všech bodů.

První poločas branku nepřinesl

Prakšice přijely s odhodláním zlomit nulu na bodovém kontě z venkovních zápasů a hned od začátku utkání byly mnohem nebezpečnější. Zatímco domácí drželi míč a kombinovali ve středu hřiště, tak si hosté svým důrazným napadáním vypracovali několik slušných šancí, které ale gólem neskončili. Poté se ke slovu dostali i ostrožané, ale jejich 2 tutovky vychytal gólman Minařík. Když i na druhé straně zazvonila tyč po střele Ulčíka, tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Drama až do poslední minuty

Ve druhé polovině pokračoval nervózní zápas plný osobních soubojů a šancí přibývalo na obou stranách, ale bez využití skončily i ty nejvyloženější. Změnu skóre přinesla až 78.minuta, když se mezi dvěma stopery prosadil Jakub Dynka a poslal Prakšice do vedení - 1:0. Za deset minut to bylo 0:2, když se k dorážce po přímém kopu Vlčka dostal Vojtěch Jurák. 88.minuta tak přinesla dvoubrankové vedení Prakšic a zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Nová Ves však vrhla vše včetně gólmana do útoku a to vyústilo, po chybě obrany, ve velmi šťastné snížení v 89.minutě, když se prosadil domácí Lukáš Franta a získal pro domácí malou naději - 1:2. Když v poslední minutě z dalšího závaru po nákopu míč letící pod břevno vyškrábl brankář Prakšic mimo branku, tak hosté svoje tři velmi důležité body body uhájili a zlomili tak svůj dosavadní bodový neúspěch na hřištích soupeřů.

FK Ostrožská Nová Ves
A. Boček [-] - M. Pokorný [-] , P. Lorenc [-] , T. Lorenc [-] , V. Slezák [-] , D. Petratur [-] , D. Jurásek [-] , R. Šálek [-] (73. J. Hůsek [-] ) , M. Herák [-] , M. Kreisl [-] , L. Franta [-]

TJ Sokol Prakšice
V. Minařík [-] - J. Babušík [-] , D. Michálek [-] , P. Němeček [-] , O. Šimuni [-] , V. Jurák [-] , M. Gajdůšek [-] , M. Vlček [-] , J. Dynka [-] , J. Mikel [-] (89. L. Consul [-] ) , M. Ulčík [-]

ŽK: 23. M. Gajdůšek , 76. P. Němeček , 88. O. Šimuni .
Hráči zápasu: L. Franta .
Místo: O.N.Ves. Počet diváků: 100. Rozhodčí: TOMAN Stanislav - MICHALEC Radek, ZÁLEŠÁK Radek (N).