5.kolo, Zlínský | Uherské Hradiště | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Vyhrocené derby zaslouženě vyhráli domácí

0

V Kostelanech se hrálo tradiční derby, které přineslo emoce, branky a červené karty na obou dvou stranách.

Dvě branky na obou dvou stranách

V první poločase jasně dominovali hráči z Kostelan, kteří bušili do hostující obrany, ale z mnoha tutových šancích nedokázali vstřelit branku. Proto platilo pravidlo, nedáš - dostaneš. Hosté vstřelili branku z rohového kopu Jiřím Hasoňem v osmnácté minutě. To domácí nabudilo ještě víc a v rozmezí třicáté první a  třicáté čtvrté minuty Júliem Mojžíšem vstřelili dvě krásné branky. Ve čtyřicáté minutě měli Polešovice brejk, který čistě zastavil Lukáš Horký, k údivu všech rozhodčí pískl faul a udělil Lukáši Horkému červenu kartu. Ze standardního kopu vyrovnal Martin Černoch. A tak se odcházelo do kabin za poločasového výsledku 2:2

Dramatický závěr utkání

Druhý poločas začal náporem Kostelan a za deset minut bylo veselo, kdy Julius Mojžíš zkompletoval svůj hattrik v pětapadesáté minutě. Za pět minut byl stav hráčů na ploše vyrovnán. Hostující Martin Černoch v přerušené hře udeřil domácího hráče hlavou a šel do sprch. Po té byla hra kouskovaná, rozhádaná. V sedmdesáté osmé minutě utekl hostující Jiří Běhávka domácí obraně. Dostal vynikající dlouhý míč, jenž zakončil před vyběhnuvším brankářem hlavou. Nutno podotknout za velikém přispění nedorozumění obrany. Vrcholem Kostelancké nemohoucnosti bylo neproměnění dvou penalt, kdy ani Julius Mojžíš ani Dušan Marek nevstřelili branku. Když už si všichni mysleli, že utkání skončí remízou tak v devadesáté minutě utekl po straně Dušan Marek, obehrál všechno, co mu stálo v cestě a zavěsil míč za záda soupeře.

TJ Sokol Kostelany nad Moravou
Jaromír Ventrča - trenér Kostelan: Utkání mohlo být reklamou na fotbal, nebýt rozhodčího, který absolutně nezvládl utkání. Výhra po zásluze. Soupeř se jen bránil.

1. FC Polešovice
Radek Svoboda - trenér Polešovic: Rozhodčí hrubě ovlivnil celé utkání, vrcholem jeho špatného výkonu bylo nesmyslné vyloučení našeho nejlepšího hráče, který teď dostane vysoký trest za nic. Víc k tomu nemám co dodat.

V. Koryčánek [-] - D. Chmelař [-] , D. Šimík [-] , L. Plevák [-] , J. Mojžíš [-] , J. Mojžíš [-] , D. Marek [-] , L. Horký [-] , R. Fruhauf [-] (46. J. Ventrča [-] ) , R. Facalka [-] , J. Dvouletý [-] (70. A. Vávra [-] )

M. Pavela [-] - J. Tringela [-] , J. Stašek [-] , R. Struha [-] , R. Korvas [-] , J. Běhávka [-] , J. Hasoň [-] , O. Stašek [-] , O. Svoboda [-] (46. J. Bednařík [-] ) , M. Černoch [-] , T. Bernatík [-]

ŽK: 43. J. Mojžíš , 51. L. Plevák - 19. O. Svoboda , 36. M. Pavela , 54. O. Stašek , 57. J. Tringela , 57. R. Korvas . ČK: 42. L. Horký - 60. M. Černoch .
Hráči zápasu: J. Mojžíš , D. Marek .
Místo: Kostelany nad Moravou. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Houdek Jan - SÍPEK Martin, KORYČÁNEK Tomáš (N).