5.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Dolní Bousov našel prvního přemožitele! Luštěnice si odváží plný počet bodů.

5. T. Honc - 18. P. Pavlíček , 19. O. Fišer , 39. O. Mísař (p.) , 69. O. Mísař
8

13:2 a 9 bodů. Tak znělo skóre Dolnobousovského SK po 3 odehraných zápasech ve středočeské 1.A třídě skupiny B. Až tedy do té doby než narazili na Luštěnice.

Skvělý start

Dolnobousovští do zápasu vstoupili v roli favorita a hned od prvních minut to bylo znát.

Hned v 5. minutě zápasu po pohledné akci předložil Jakub Šolc předložil míč Tomáši Honcovi, který se nemýlil a poslal domácí do jednobrankového odskoku.

Po přibližně čtvrthodině od první branky se otěží utkání ujali hosté a trestali. v 18. minutě po rohovém kopu si na míč naskočil Petr Pavlíček a srovnal na 1:1. To ale zdaleka nebylo vše. V 19 minutě se obranou domácích protáhl Fišer a dokonal dvouminutovku hrůzy pro Dolní Bousov, 1:2.

A mohlo být hůř. Ve 28 minutě, po zkratu brankáře domácích, který po malé domu poskytl hostů nepřímý kop se domácí museli strachovat znovu, naštěstí pro ně to brankou neskončilo.

To se ale nedá říct o šanci ve 39. minutě, kdy přišel další zkrat mezi zadáky domácích, jelikož si svým výborným pohybem vybojovali hosté penaltu, kterou s přehledem proměnil Mísař a dokonal poločas hrůzy pro domácí.

Snaha o návrat

Do druhé půle muselo přijít úplně jiné domácí mužstvo, pokud se tedy do utkání ještě chtějí vrátit.

A to právě moc nevypadalo, jelikož nepřesností bylo více než dost a vůbec tomu nenapomohlo to, že po úniku jednoho z útočníků hostí dostal za faul červenou kartu František Klíma.

A právě po této červené kartě přišel v 69. minutě poslední hřebíček do rakve domácích a zásluhou druhé branky Mísaře.

V 74. minutě mohl snížit skóre Zdeněk Bělík po nahrávce Jana Keszega, ale nastřelil pouze gólmana. To ale z pokusů o úpravu skóre nebylo vše, v 84. minutě nasměroval pod břevno trestný kop Michal Horák, ale skvělým zákrokem ho zlikvidoval Zdeněk Janura. Ke konci utkání mohl ještě skórovat Michal Pažout, ale hlavičkoval vedle branky a to znamená výsledné skóre 1:4.

Dolnobousovský SK
Luděk Holub: Vstup do utkání se nám vydařil, a už v páté minutě jsme šli do vedení, což bylo fajn. Ale zbytek poločasu se nám vůbec nepovedl. Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil, nám se stále nedařilo dostat se do utkání a přihrát si míč.

M. Sýkora [-] - F. Klíma [-] , P. Ježek [-] (46. J. Keszeg [-] ) , A. Pavliš [-] , T. Šolc [-] - J. Šolc [-] (46. M. Horák [-] ) , T. Honc [-] , M. Falta [-] (70. M. Merva [-] ) , M. Horák [-] , Z. Bělík [-] - M. Pažout [-]