2.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Poříčí potvrdilo roli favorita a vybojovalo první body

5

V úvodním kole středočeské 1.A třídy sk. B sestoupené Poříčí nedalo šanci Pšovce.

Dominance domácích

Již od prvních minut bylo znát, který tým bude diktovat tempo zápasu.

Posázavan byl od začátku jasně lepší a tvořil si šance. V 6. minutě přišla první zajímavá kombinace domácích a po pěkné kombinaci rozvlnil síť Azilion, 1:0. Tato branka domácí ještě víc nakopla a hrozili dále. ve 24. minutě si míč vzal Síkora a po souhře s s Vaculíkem překonal lobem gólmana Azilion. Ale ani to domácím nestačilo, chtěli více a bylo to znát. Ve 36 minutě přišel zkrat obrany hostí a následovala penalta. Azilion měl šanci zkompletovat hattrick za pouhou půlhodinu utkání, ale proti byl Zamazal, který penaltu chytil.

Do konce poločasu už se skóre neměnilo. Zejména díky výbornému brankáři hostí.

Pokus o comeback

Druhý poločas podobně jako ten první, tlakem domácích. Přišlo ale překvapení.

Hosté se houževnatě bránili šancím hostů, kteří spalovali jednu šanci za druhou. Naopak ten kdo svou šanci nespálil byl Pokorný, který vstřelil kontaktní gól, 2:1.

Trenér domácích musel reagovat, protože jednobrankové vedení není žádná jistota. A reagoval více než výborně. Na hřiště přišel Greš, který vystřídal Majera. Grešovi stačili pouhé 4 minuty, aby navýšil vedení Posázavanu. Ruce v této brance měl opět skvěle hrající Azilion.

Tentokrát museli reagovat zase hosté, aby měli ještě nějakou šanci. Vysunuli obranné řady výše, ale k žádným šancím se nedostali, naopak ještě jednou inkasovali v 85. minutě zásluhou Greše, 4:1.

Zápas se dohrál v režii domácích, kteří si dosšli pro pohotovou výhru a první 3 body.

FK Pšovka Mělník
Jan Studený: V Poříčí jsme moc šancí neměli. Domácí mají hodně silný a zkušený tým. Výsledek mohl být pro nás mnohem horší.