10.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Pohled zůstává ve vedení

6

TJ Sokol Pohled
Zaslal Jan Hospodka: V 10. kole 1.A třídy jsme vyrazili do Světlé nad Sázavou, kde jsme se poprvé s naším soupeřem rozešli smírně a to 1:1 (Hospodka Lukáš). Domácí na svém trávníku ještě letos neztratili ani bod a bylo vidět již od začátku, že si na plný počet věří i tentokrát. V soubojích byli důraznější a často získávali odražené balóny, což vedlo i k několika šancím. Jedna ze střel domácích skončila dokonce na tyči, zbytek jistě pochytal Honza Růžička. My jsme se do šancí dostávali ztuha a naše zakončení nebylo nijak nebezpečné. Do kabin se tak šlo po nepříliš atraktivní půli za stavu 0:0. Druhou půli jsme začali aktivněji než soupeř a dokázali jsme si vytvořit několik šancí. Do břevna pálil Jakub Henek a následnou dorážku gólman domácích v klidu chytil. V 64. minutě se pár metrů před vápnem dostal k míči Lukáš Hospodka a skákající míč poslal pěknou ránou pod břevno a získal tak vedení na naši stranu. V 70. minutě dohrál bez balónu domácí útočník Míru Vopršala, který musel následně střídat. Faulující dostal pouze žluté napomenutí, ale hra byla kvůli ošetření na několik minut přerušena. Tento faul vyvolal také hádku mezi fanoušky a provinilcem z předchozí situace, takže vše museli klidnit rozhodčí. Tato situace nám nehrála do karet. Vychladli jsme a tempo hry z naší strany opadlo. V 81. minutě se dostal soupeř dlouhým nákopem do vápna a zpětnou přihrávku do sítě uklidil domácí Křikava. Nešťastnou chvíli si připsal Pepa Eis, který v daný moment podklouzl a nedokázal tak zabránit této přihrávce, kterou by jinak s klidem sebral. Po srovnání jsme byli dále aktivnějším týmem, ale žádnou velkou příležitost jsme si již nedokázali vytvořit, a tak se skóre již neměnilo. První remíza v sezóně nás udržela na prvním místě, náskok se však ztenčil na 3 body. V neděli přivítáme na domácím pažitu Třešť, která je aktuálně na 8. místě. Zápas začíná v 15:00.