24.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Litovel opět nezískala ani bod

2

Poslední tým soutěže Tatran Litovel uvítall v rámci 24. kola na své půdě Jiskru Rapotín, která se nachází nad nimi pouze o dvě příčky. Pokud si chce domácí Tatran ještě zachránit sezónu a nesestoupit, museli by už začít bodovat, ale ani tohle kolo se jim to nepovedlo.

Jiskra nedala Tatranu nic zadarmo

Týmy na dně krajského přeboru vstoupily do utkání velmi odlišně. Hosté z Rapotína byli o poznání hladovější a už v 19. minutě otevírá skóre Jan Šmirják - 0:1. I po vstřelené brance se Tatran ke změně hry moc neměl a Jiskra trestala i podruhé, kdy se tentokrát prosadil Jiří Ševčík - 0:2. Hosté nohu z plynu rozhodně nesundali, ale v navýšení náskoku jim bránil domácí brankář Filip Dokoupil. Do kabiny šli domácí borci s tím, že se něco musí nutně změnit, pokud chtějí se zápasem ještě něco udělat.

Šmirják s Ševčíkem to zařídí

K proměně v šatnách očividně nedošlo, jelikož už v 48. minutě se podruhé přesně trefil Jan Šmirják - 0:3. Hodně krutý start pro Litovel, ale Rapotín tomu jde naproti po celou dobu utkání. Tatran se houževnatě brání a hrozí z protiútoků, které ale nejsou nijak časté. V 81. minutě se svým druhým zásahem podepisuje pod výsledek Jan Ševčík - 0:4. Jiskra Rapotín si připisuje důležité 3 body a Tatran si bude muset na ty své ještě minimálně týden počkat.