3.kolo, Středočeský | Mladá Boleslav | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Nová Ves podruhé vítězně

0

Nováček z Nové Vsi byl povzbuzen výhrou z minulého kola na hřišti Sportingu a chtěl uspět i proti posílenému Březnu. To naopak po úvodní vysoké výhře v Bělé doma zaváhalo s Jivinou a v nedělním odpoledni ztratilo znovu. Svému soupeři na jeho hřišti podlehlo nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Jediný a rozhodující gól z penalty

Do role mírného favorita bylo pasováno Březno, které po posílení mnoha hráčů z Dlouhé Lhoty možná pošilhává po návratu zpět do okresního přeboru. Ovšem byli to domácí, kteří do zápasu vstoupili aktivněji a více drželi míč na kopačkách. Zato hosté hrozili především rychlými protiútoky a hlavně snajprem Benešem, který zvládl v minulém kole vsítit hattrick. Jeho ve předu doplňoval hlavně barák. I přes lepší začátek domácí v průběhu první půlu vyrobili v obraně tři nevynucené chyby a mohou pouze děkovat svému brankáři Martinu Mocovi, že skóre zůstalo bezbrankové. Na druhé straně se o slovo přihlásil hráč minulého kola Patrik Špringer, který rozvlnil síť za Charvátem, ale díky ofsajdovému postavení nebyla branka uznána. Rozhodující moment zápasu se stal v 37. minutě, kdy do vápna pronikl domácí útočník Proc a po zasekávačce ho k zemi poslal hostující Gabriel. Za svůj zákrok viděl od rozhodčího Khola žlutou kartu a byl nařízen pokutový kop. K tomu se postavil Ondřej Janouš a střelou do protipohybu Charváta otevřel skóre utkání. Do konce poločasu se již nic výraznějšího nestalo a tak šli do kabin spokojenější domácí.

Druhá půle moc fotbalové kvality nenabídla

Druhý poločas, to už byl tuhý boj bez fotbalové krásy. Březno se hnalo za vyrovnáním, ale byl to domácí kanonýr Špringer, který mohl zvýšit na 2:0, když se po hodině hry řítil na Charváta. Opět ho ale zastavil praporek pomezního rozhodčího. Nutno říci, že tato situaci byla diskutabilní a v tu chvíli na hřišti vzplály emoce. Převážnou většinu šancí v druhé půli ale měli hosté, konkrétně Beneš. Ovšem nepodařilo se mu navázat na povedené předchozí kola a tentokrát zůstal na nule jak on, tak celé Březno. Proti němu se totiž několikrát zaskvěl domácí gólman Moc a tak díky němu a proměněné penaltě se z výhry mohla radovat domácí Nová Ves

TJ SOKOL Nová Ves
Petr Janda (hráč)- Nová Ves: Můžeme říci, že Březno s Doubravou budou vážnými aspiranty na postup do okresního přeboru.Především díky skvělým zákrokům našeho brankáře Moce ale zůstaly první podzimní body u nás na Rance.

M. Moc [-] - J. Prokůpek [-] (88. P. Čonka [-] ) , O. Janouš [-] , M. Proc [-] , J. Minář [-] , D. Nohýnek [-] , P. Janda [-] , P. Špringer [-] , J. Kubín [-] , M. Moc [-] , M. Studničný [-]