25.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Nymburští se dále potácí bez formy

8

Ztráty na domácím i na venkovních hřištích během jarních kol zapříčinily propad tabulkou a zvýšené manko na čelo tabulky. Taková je prozatimní jarní část v nymburském Polabanu. Naopak Voticím se podařilo obrat několik soupeřů o cenné body, které tomuto klubu dost usnadnily souboj o setrvání v soutěži.

Házená

Ačkoliv to pro Polaban ze začátku první pětačtyřicetiminutovky nevypadalo vůbec zle, tak konec již tak šťastný nebyl. V 8. minutě se dokázal prosadit mladý forvard domácích, Jan Vacík a vše se zdálo býti na správné cestě.

Tato chyba při malé domů hosty opařila a následoval velký optický tlak domácích, jenž ale nedokázali najít klíč na otevření obrany hostů, a místo toho se začal hra vyrvonávat. To vyústilo až v to, že ve 28. minutě hosté využili obranné chyby Polabanu a o vyrovnání se zasloužil Matoušek.

Zbytek prvního dějství byl sice v režii Votic, ovšem bez branky, což znamenalo poločasové skóre 1:1.

Poslední akce

Druhý poločas začal aktivitou domácích a připomínalo to úvod první půle, který by Nymburští určitě rádi zopakovali. Polaban si dokázal vytvořit několik šancí, které opravdu stáli za to, ovšem hráči na trávníku žádnou radost panouškům dopřát nedokázali.

To se ale nedá říct o soupeři, jenž v 89. minutě dokázal využít brejkové situace a Říha rozhodl o vítězi utkání.

SK Polaban Nymburk
Martin Škarecký: Výsledek je pro nás velkým zklamáním. Myslím si, že by utkání více slušela remíza. Byli jsme aktivnější a nebezpečnějším mužstvem, ovšem na domácí výhru tohle nestačilo.

V. Holešovský [-] - O. Drobný [-] , R. Jarschel [-] (79. L. Vaníček [-] ) , V. Herčík [-] , T. Hoffmann [-] - T. Hrdlička [-] (90. M. Daněk [-] ) , M. Kotek [-] - J. Vacík [-] , J. Ruszó [-] (74. T. Kukla [-] ) , P. Hobík [-] (46. D. Wiehl [-] ) , M. Novotný [-] (79. M. Šubrta [-] ) -