4.kolo, Středočeský | Mladá Boleslav | III. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Derby ovládly stoprocentní Ledce

0

Ledce se svými vykony brzy zařadily mezi favority III. třídy a svoji formu chtěly potvrdit i v dalším derby proti Žerčicím. Domácí ovšem minulé kolo také vyhráli a tak oba celky vstupovaly do zápasu v dobré pohodě. Bylo to derby se vším všudy, nechyběly branky, emoce, ani ostré zákroky a nakonec padla i červená karta. Po posledním hvizdu se mohli radovat hosté, kteří si odvezli tři body za vítězství 3:1.

Ledce udeřily v prvních dvanácti minutách

Prvních pár minut derby před slušnou diváckou kulisou bylo vyrovnanách, hrálo se nahoru - dolů. Po pěti minutách hry se ovšem hosté poprvé trefili do černého. Přímý kop zahrával hostující kapitán Blažek, přes prodlouženou zeď technickou střelou zakroutil míč ke vzdálenější tyči a brankář Batelka se po míči pouze ohlédl - 0:1. Uběhlo dalších pět minut a opaření domácí museli lovit míč se sítě podruhé. Na polovině hřiště Žerčice ztraily míč, hosté rozjeli přímočarou akci, k míčí se dostal Valeš a přesným centrem našel útočníka Konečného, který si už věděl rady a poslal Ledce do dvoubrankového vedení. Tyto dva tvrdé direkty se na domácích hodně podepsaly a za dvě minuty tak inkasovali potřetí. Z pravé strany přišel další centr na Konečného, který ještě vrátil míč před bránu na osamoceného Kovaniče, který bez potíží uklízel do prázdné branky. Ve 12. minutě to tak bylo již 3:0 pro hosty a v podstatě bylo rozhodnuto. Byly to ovšem po hříchu jediné fotbalové momenty z první půle. Místo fotbalu byla do konce poločasu k vidění agresivní hra, nebezpečné zákroky a hádky s rozhodčími. Žerčice hrozily pouze z nebezpečných standartek od Adamce, ale žádnou branku z nich nevytěžily.

Snížení Žerčic a závěr plný emocí

I v druhém poločase měli více ze hry hosté, ale buď jim vázla finální přihrávka, nebo nedokázali své pokusy usměrnit mezi tři tyče Batelkovi branky. Domácí se snažili se zápasem ještě něco udělat a to se jim povedlo v 79. minutě, kdy se po volném kopu a nedorozumění v hostující obraně prosadil domácí Konečný. Ještě tak vycítili svoji šanci a vrhli všechny síly do útoku, ale kontaktní branku se jim již vstřelit nepodařilo. Místo toho v 90. minutě přišel v malém vápně střet domácího hráče s hostujícím gólmanem, který přinesl vlnu emocí mezi hráči i fanoušky obou týmů a červenou kartu pro domácího Mulače

SK Ledce
Jan Dobruský (hráč)- SK Ledce: "Do derby jsme šli s vědomím toho, že zápas se Žerčicemi je vždy vyhecovaný a na jejich malém hřišti to bude spíše boj, než fotbal. Chtěli jsme hodně střílet a dát si pozor na domácí standartky od Adamce. Zápas jsme rozhodli v první půlhodině a do druhého poločasu jsme šli s tím to dohrát a nenechat se zranit. Trochu nás mrzí, že od stavu 0:3 se z fotbalu stalo "rugby" se zákroky a chováním hráčů i diváků za hranicí fair-play, i vůči rozhodčím, kteří to neměli lehké. Nemůžeme se zbavit dojmu, že domácí vývoj zápasu neunesli. "

TJ Žerčice
M. Batelka [-] - M. Adamec [-] - D. Hlaváč [-] , P. Plachý [-] (46. A. Mošpán [-] ) , M. Konečný [-] , M. Mulač [-] , O. Rýdl [-] , M. Nastoupil [-] , M. Hanuš [-] (46. P. Kredba [-] ) , R. Kulas [-] , M. Šturma [-]

SK Ledce
M. Zachař [-] - J. Dobruský [-] , L. Barančok [-] - T. Svozil [-] , J. Valeš [-] , A. Kovanič [-] (82. A. Donát [-] ) , M. Kraus [-] (58. O. Špička [-] ) , P. Blažek [-] , T. Juhasz [-] - T. Konečný [-] - J. Kaňka [-]

ŽK: 15. M. Mulač , 41. M. Adamec , 89. M. Šturma - 18. T. Svozil , 82. P. Blažek , 89. A. Donát . ČK: 89. M. Mulač .
Hráči zápasu: P. Blažek .
Místo: Žerčice. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Mucek Martin - HLOUCAL Radek, VAŇOUSEK Patrik.