15.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Milotice doma málem překvapily favorita, nakonec se však raduje Hroznová Lhota

4

Domácí Milotice byly velmi dobře připravené na papírově silnějšího soupeře. Byly blízko bodovému zisku. Všechny body ale nakonec ukořistil tým z Hr. Lhoty..

Výborný začátek domácích

Na trávníku tradičně nepříjemného soupeře z Milotic se k překvapení všech objevil útočník Petr Lipčík, který to zkusil s tejpy na zraněném koleni. Obranu navíc vyztužil Martin Chrenčík a vrátil se rovněž kapitán Aleš Radmil. Domácí potřebovali nutně bodovat, aby se odrazili ode dna tabulky a první půlhodina zápasu patřila jim. Byli důraznější, bojovnější a ukazovali větší hlad po vítězství. Zato hosté navázali na svůj mátožný výkon z minulého kola a v první půli to znovu nebyli oni a tahali za kratší konec provazu.

Milotice měly bleskový vstup do zápasu. Po autovém vhazování střílel Macháček a Dvořákem vyražený míč vrátil pohotově do sítě Bidmon, který tak dal domácím fandům důvod k rozpoutání plechového pekla na tribuně, 1-0

Hosté mohli srovnat v 8. minutě, kdy po nedorozumění mezi domácí obranou a gólmanem napálil vyběhnuvší Nikl míč jen k Petru Lipčíkovi, ten však prázdnou bránu nedokázal zamířit. Byla to však ojedinělá šance, neboť domácí hráli nadále první housle. V 17. se k odraženému míči na velkém vápně dostal Bartoň a jeho pokus jen zlověstně prosvištěl těsně kolem levé tyče. Hosté se ne a ne dostat do tempa, navíc jejich obrana byla hodně rozestoupená a průchozí. To si ostatně domácí ozkoušeli znovu ve 31. minutě. Nákop zleva Chrenčík podběhl, Nedvědický tak v klidu zpracoval a z dálky po zemi poslal míč levou do sítě podél vyběhnutého Dvořáka, 2-0

První hezká akce hostí přišla až v 38. minutě. Měl ji na svědomí jejich jednoznačně nejlepší hráč - Martin Matyáš. Ten se dostal hezky na pravé straně přes obránce soupeře, zatáhl míč do středu a předložil mezi beky do vápna Březinovi, ten však tváří v tvář Niklovi napálil míč pouze do něj. Už už to vypadalo, že budou hosté moci pokoušet tradiční Csaplárovu past, když se znovu dokázal prosadit z pravé strany Matyáš, dostal se do velkého čtverce, jeho gólovou střelu ještě domácí obránci dokázali odklidit z brankové čáry, ovšem pouze ke sniperovi Březinovi, který balon tvrdou střelou procedil i přes zásah Nikla do brány, 2-1

Hned po tomto gólu však opustil hřiště právě Petr Lipčík, kterého donutilo ke střídání zraněné koleno.

Brzké vyrovnání

Byla tedy otázka, s jakou vstoupí hosté do druhé půle - zda dokáží navázat na dobrý závěr té první, anebo pustí zase domácí borce do laufu. Platil bod a) - tedy hosté začali být jednoznačně lepší. A velmi záhy se dočkali vyrovnání. A znovu šla akce z pravé strany. Tam byl sice Březina faulován, stihl ještě posunout na Matyáše, ten předložil do středu před vápno Radmilovi a ten lahůdkovou, technickou bombou nedal Niklovi šanci a srovnal zápasové misky vah, 2-2

A hosté byli najednou ve velké pohodě! Zklidnili konečně hru a namísto dlouhých nákopů se konečně objevila tradiční rychlá kombinace po zemi. V 52´ dostal dlouhou přihrávku za obranu Březina, šel sice sám na Nikla, ale zakončil znovu jen do něj a bylo štěstí, že po špatném došlápnutí mohl pokračovat ve hře. Domácí sice odpověděli Macháčkovou střelou z jedné, ta šla ale nad bránu. Byla to ale jejich labutí píseň. V 63´ totiž udělali velkou chybu v obraně. Míč šel k rohovému praporku, obránci mysleli, že si pro něj půjde gólman, ten zase myslel naopak, a tak se ho ujal rychlonohý Jegla, který potáhl balon podél brankové čáry a přízemní přihrávkou našel před prázdnou bránou Březinu, který měl ruce nad hlavou dokonce dřív, než poslal míč do sítě, 2-3

A za dalších sedm minut mohlo být mezi fanoušky hostí ještě veseleji, když se míč po sérii kombinací dostal do středu k Radmilovi, ten však tentokrát podobnou ranou zařízení přestřelil. Ani domácí se nenechali zahanbit a také oni za dvě minuty předvedli hezkou kombinaci, na jejímž konci pálil přízemní ránu Bartoň, našel však pouze Dvořákovy rukavice. Daleko větší šance byla k vidění za další dvě minuty na opačné straně hřiště. To Březina šel zprava do vápna, napálil Nikla tvrdou ranou do tváře, od níž se míč odrazil na malé vápno před prázdnou bránu, Matyáš ovšem skákavý balon promáchl. Chuť si však spravil hned vzápětí, když dostal dlouhý míč od Chrenčíka, jako vítr se znovu vehnal zprava do vápna a z úhlu po zemi prostřelil balon přes Niklovy nohy do sítě, 2-4

Za další čtyři minuty už mohli domácí schytat pověstného búra, to šli Březina se Smetkou sami na Nikla, první jmenovaný předložil svému bratranci ve vápně, Nikl se ovšem tentokrát blýskl a Smetkovu střelu vyrazil.

A tato liknavost v koncovce se hostům málem nevyplatila! Za minutu totiž při rohovém kopu domácích strčil Chrenčík do soupeře tak, že sudí Hřib neváhal s nařízením penalty. S tou ovšem domácí Habáň naložil neslavně a jeho nedůrazný pokus k levé tyči Dvořák vyrazil. Byl to důležitý moment, protože by se Milotice dotáhly na rozdíl jediné branky a bylo by to ještě krušných deset minut. Takto zůstal hostům dvoubrankový náskok a mohl být dokonce tříbrankový! To Radmil na levé straně hezky pomotal hlavu obránci a ostrým, přízemním centrem našel střídajícího Jagoše, jeho ostrý pokus ovšem jen těsně minul přední tyč, a tak skóre zůstalo nezměněno. To ovšem mrzelo už jen hostujícího "Stenlyho", jinak byli všichni jeho spoluhráči spokojení, neboť sudí brzy na to naposledy foukl do píšťalky a ukončil tak dramatické a pohledné utkání.

Hosté tak po zlepšeném výkonu berou všechny body a naladili se na domácí souboj s Nikolčicemi.

Autor: web TJ Sokol Hroznová Lhota, Pavel Solařík

FK Milotice
Trenér Bíla: Začátek jsme měli špatný. Domácí nás zaskočili bojovností. Během dvaceti minut jsme prohrávali 2:0. Podařilo se nám snížit a v druhém poločasu jsme byli lepší.

Sokol Hroznová Lhota
Trenér Bidmon: Dalo se z toho vytěžit víc. Dostali jsme zbytečný gól, který soupeře nakopl. Škoda, myslím, že jsme si bod zasloužili. Ani štěstí nám nepřálo. Habáň neproměnil penaltu. Hosté byli každopádně lepší a fotbalovější. My jsme čekali na své šance, které přišly. Je to škoda.