17.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Vyškov smetl Kohoutovice šesti góly

16. T. Alassane , 29. M. Lička (p.) , 61. J. Mach , 68. T. Alassane , 77. D. Krška , 83. D. Toure - 85. M. Janíček
3

V souboji jasného favorita a týmu, který se snaží zachránit v soutěži se očekávalo utkání s dominantní hrou domácích. To se potvrdilo a hosté z Brna odjížděli s šestigólovým přídělěm..

Úvodní převaha domácích

Od začátku utkání bylo zřejmé, že domácí nechtějí ponechat nic náhodě a vrhli se na svého soupeře.

Několik zajímavých náznaků gólem neskončilo a hostující obrana tyto útočné akce stačila odvracet. Ovšem v 16. minutě už nestačila na Alassanu Traoreho, který vstřelil první branku zápasu.

V minutě 29. rozhodčí Kučera nařídil pokutový kop ve prospěch domácích za podražení útočícího hráče v pokutovém území. Martin Lička si s penaltou poradil a zvýšil na 2:0.

Vyškovští pak hráli uvolněně, vstřelené dva góly jim dodali klid do hry.

Poločas skončil 2:0.

Gólostroj domácího celku

I druhý poločas se nesl ve znamení lepší hry domácích. Kontrolovali hru a hosty do šancí moc nepouštěli.

Jakub Mach v 61. minutě navýšil už na rozdíl tří branek a v podstatě rozhodl o osudu utkání. V 68. minutě svou druhou branku vstřelil Alassana Traore.

O dalších necelých deset minut později se prosadil záložník s ligovými zkušenostmi David Krška a rozdíl ve skóre už byl debakl. Gólový účet domácích uzavřel v 83. minutě Toure Djibril Fandje.

Domácí však chybovali, neuhlídali zkušeného Martina Janíčka a ten v 85. minutě už jen mírnil rozdíl ve skóre 6:1.