22.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Vnorovy zdolaly Vyškov

3

Pěkné fotbalové utkání bylo k vidění ve Vnorovech, které přehrály silný, ale omlazený tým Vyškova.

Hořký konec poločasu pro hosty

Vyškovští přijeli do Vnorov s výrazně omlazeným týmem. Cílem je připravit mladé hráče na tempo a hru seniorského fotbalu.

A byli to právě hráči Vyškova, kteří se jako první radovali ze vstřeleného gólu. V 7. minutě se prosadil Ondřej Petroušek - 0:1.

Odpověď však přišla relativně brzy. Po chybě v obraně Vyškova se V 15. minutě se trefil Jakub Čajka a vyrovnal stav utkání.

Vnorovy byli o něco málo fotbalovější, nicméně mladí hráči hostů rovněž prokazovali svou kvalitu. Po dalším pochybení v obranných řadách vyškovanů se v 31. minutě trefil Josef Bittner a otočil stav utkání na 2:1.

O necelých 10 minut později bylo srovnáno. Na 2:2 srovnal ve 40. minutě Jiří Klimeš.

Velkou diskuzi pak vyvolala v 45. minutě situace v pokutovém území domácího týmu, kde byl obráncem sražen k zemi hostující Jan Wachtel a hosté se dožadovali odpískáni penalty. Píšťalka sudího Modera se však neozvala a pokračovalo se ve hře.

Z následného protiútoku pak znovu udeřil Bittner a určil poločasový stav 3:2.

Vyrovnaný druhý poločas

Druhý poločas byl vyrovnaný. Šance přicházely na obou stranách.

Jednu z největších zahodil Murányi, který postupoval sám na brankáře, ale nedal.

V 66. minutě rozhodl utkání svým třetím gólem Bittner a určil tak konečný výsledek zápasu.

Pěkné fotbalové utkání vidělo 200 diváků.

MFK Vyškov B
Trenér Liška: Postavili jsme mladé mužstvo. Musím kluky pochválit za jejich nasazení a bojovnost. Neproměnili jsme svoje šance, což je škoda. Na druhou stranu jsme udělali chyby v obraně. Zlomila to asi 45. minuta, kde jsme měli kopat penaltu. Pak jsme hned na to dostali gól. Jinak se hrál pěkný fotbal, sešla se mužstva, co chtějí hrát fotbal. Diváci museli být spokojení.