8.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

16. T. Klíma , 21. L. Král , 24. O. Míčka - 56. T. Pitipáč (p.) , 80. J. Kubina
30

Sušice v posledních třech zápasech nedosáhla ani na bod. Za to hosté ze Staňkova v minulém kole přehráli Bolevec a oslavili první body v 1.A třídě. Tentokrát se odehrál v Sušici zápas dvou poločasů. A jelikož se domácím povedl ten první o gól lépe, než hostům ten druhý, bylo jasné, že se z výhry 3:2 bude radovat Sušice.

Když se podíváte na zápis z utkání, nepřekvapí vás, že lepší vstup do utkání měli hráči Sušice. Ti byli více na míči, drželi hostující obranu v permanenci a ta hned třikrát do 24. minuty kapitulovala. Skóre otevřel v 16. minutě kapitán Šumavanů Tomáš Klíma. Ve 21. minutě to bylo po gólu Luboše Krále 2:0 a na jeho gól poté navázal ve 24. minutě Ondřej Míčka. Vše se zdálo pro domácí růžové. Ve zbytku půle sice nějaké šance přišly, další gól už ale nedorazil, a tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Hosté ze Staňkova ale zápas nezabalili a chtěli vybojovat z horké půdy alespoň bod. Cestu za bodovým ziskem odšpuntoval proměněnou penaltou Tomáš Pitipáč v 56. minutě. Hosté nastřelili také tyč, v 80. minutě se dočkali snížení díky gólu Josefa Kubiny. V závěru měli hosté šance ke srovnání, které sle nevyužili a když se neujaly ani přiležitosti domácího mužstva, skončil záps výsledkem 3:2.

TJ Sušice
Patrik Hubáček, hráč: Zápas, ve kterém jsme čekali po prohrách výhru se vyvíjel dle představ. Během první půle jsme si vypracovali několik příležitostí a vstřelili tři branky. Ve druhé půli jsme však od aktivity upustili a soupeř toho využil ke vstřelení dvou branek. A protože naše koncovka nebyla přesná, skončil zápas naší výhrou 3:2. Vítězství je důležité pro pohodu a náladu v týmu a věříme, že další přidáme za týden v Lubech.

FK Staňkov
Ondřej Bauer (předseda klubu): Velká škoda,z naší strany katastrofálního začátku kdy jsme v rozmezí od 15 do 25 minuty,prohrávali o tři branky. Vypadalo to s námi špatně,ale druhá půle byla z naší strany daleko lepší. Snížili jsme Pitipáčem,poté Kubinou na rozdíl branky. Ještě tam byla i tyč znovu Pitipáč. Ale i domácí měli druhou půli nějaké šance takže asi o ten gól vyhráli zaslouženě. Když navážeme na výkon z druhé půle a podáme ho v celém následujícím zápase doma tak můžeme pomýšlet na lepší výsledek.