9.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

65. P. Piňos (p.) - 31. D. Smrček , 36. P. Kvapil
2

V sobotu 30. září bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání mezi sousedy v tabulce Určicemi a Litovlí. Jednalo se o utkání o „šest“ bodů

Od úvodního hvizdu se hrálo za převahy domácích, ale žádnou vyloženou šanci na vstřelení branky si nevypracovali. Na rozdíl od hostí, kteří si vypracovali dvě příležitosti a obě proměnili. V 31 minutě přihrál Jindra volnému Smrčkovi a ten z blízka rozvlnil síť za zády bezmocného Sohlicha – 0:1. Chvíli na to se ke střele z 15 metrů po zemi odhodlal Kvapil a hosté vedli 0:2. Ve 40 minutě se Litovel mohla dostat již do tří brankového vedení. Mezi několika obránci se uvolnil Smrček, ale gólman si s jeho střelou poradil. Ve druhém poločase se Určice snažily více či méně úspěšně ohrožovat litovelskou branku. Ke gólu to nevedlo. Hosté jednoznačně vsadili na bránění výsledku za každou cenu. Zdržovali jak se dalo. Dlouho otáleli s uvedením míče do hry. Neustále se někdo z hráčů válel na trávníku a nechával se ošetřovat. Brankář minimálně ve čtyřech případech držel míč v rukou 10 a více vteřin. Jenže tohle porušení pravidel rozhodčí netrestají. V 65. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop za faul na Solana. Jeho exekutorem byl Piňos a bezpečně jej proměnil. Na vyrovnání sice měly Určice ještě dost času, ale nestalo se. Rozhodčí k vůli zdržování nastavil druhý poločas o 6 minut. Ani to na vyrovnání nestačilo.

Autor: Lubomír Kaprál