8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2023-2024

--

--

--

--

Hostující tým jediným gólem překlopil misky vah na svoji stranu a dál drží formu

11

Prakšice se díky dnešnímu zápasu a vítězství Traplic propadly až na poslední místo. Mají však zápas k dobru

Festival neproměněných šancí na straně hostů

Topolná se do svého soka zakousla, ale domácí fotbalisty podržel buď domácí brankář nebo perfektně zorganizovaná obrana. Až ve 24. minutě se hosté konečně prosadili. Bartoš si navedl krásně míč do středu hřiště a nádhernou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Víc se toho však v prvním poločase na ani jedné straně nepodařilo a tak šly oba týmy do kabin za stavu 0:1 pro Topolnou.

Hosté si hubený výsledek pohlídali

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Nicméně hosté neproměnili další šance. Prakšice se soustředily zejména na dlouhé nakopávané balóny, se kterými si však hostující mužstvo dokázalo poradit. A když se nepodařilo ani jednomu týmu zužitkovat svoje šance, zápas skončil těsným vítězstvím hostů v poměru 0:1.

TJ Sokol Prakšice
Ondřej Hoferek: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Drželi jsme míč, kombinovali. Foltýn hned ve 4. minutě neproměnil velkou šanci, vzápětí se neprosadil ani hlavou. Do vedení jsme šli až ve 24. minutě po krásné trefě Bartoše do šibenice z 25 metrů. V první půli jsme si vytvořili asi pět stoprocentních šancí, zase nás ale trápila koncovka. Prakšice ve druhém poločase hodně zjednodušily hru, pouze nakopávaly balony dopředu, s čímž si naše obrana poradila. Domácí tam měli nějaké náznaky šancí, za celý zápas ale netrefili pořádně naši bránu. Naopak my jsme měli osm stoprocentních šancí. Naše výhra mohla být daleko výraznější, klidně jsme mohli dát sedm branek. I tak jsem s výsledkem a třemi body spokojený. Vyzdvihnout musím práci naší obrany. Zase jsme udrželi čisté konto.

TJ Topolná
Vladimír Polák: Porážka je pro nás spíše smolná. Nehráli jsme vůbec špatně. Naopak jsme spálili hodně šancí. Vypracovali jsme si i nějaké pološance a závary. Prvních pětadvacet minut byl soupeř hodně na balonu, kombinačně byl na tom lépe než my. My jsme nedostatky ve hře nahrazovali bojovností. Bohužel jsme se dopustili jedné hrubé chyby. Po zbytečné ztrátě jsme dostali gól. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si hodně šancí. Hosté naopak znervózněli. Měli jsme na to, abychom alespoň jeden gól dali. Je to škoda. Kluky musím i po další porážce pochválit. Zápas odbojovali, odmakali, což je pozitivum pro další duely. Máme se od čeho odrazit. Až na dlouhodobé marody jsme byli kompletní.“

J. Buráň [-] - L. Lysoněk [-] , J. Dedík [-] (79. R. Liška [-] ) , J. Vráblík [-] , A. Karlík [-] (88. A. Jurák [-] ) , J. Slavíček [-] (79. J. Fijalík [-] ) , M. Helísek [-] , R. Sukup [-] , J. Dynka [-] , M. Řezníček [-] (87. F. Jahoda [-] ) , J. Roubal [-]

TJ Topolná
J. Mikel [-] - A. Lapčík [-] , D. Zelinka [-] , A. Pavlica [-] , A. Válek [-] - M. Bartoš [-] (82. J. Mikoláš [-] ) , P. Hoferek [-] , A. Horsák [-] , J. Hoferek [-] (89. T. Dleštík [-] ) - P. Haša [-] , J. Foltýn [-]

ŽK: 58. A. Karlík , 64. J. Vráblík , 79. J. Slavíček - 81. M. Bartoš , 87. A. Lapčík .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: DOKOUPIL Tomáš - BABUŠÍK Josef (N), BLAHO Cyprian (N).