10.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

Rožná doma vyválčila všechny body

20

V 10. kole se v Rožné představila Osová Bítyška. Zápasu chyběly branky.

Tomáš Sýkora dal jediný gól

Jelikož je v Rožné malé hřiště, tak jsme byli svědky hodně soubojů, pro oko diváka to nebylo tolik atraktivní. Osová Bítyška asi byla o trochu lepší, ale Rožná díky kvalitě, kterou měla v obraně, tak hosté branku nevstřelili. Ve 31. minutě šli domácí po standartní situaci do vedení, když se hlavou trefil Tomáš Sýkora. Hosté hrozili především dlouhými outy a tlaku do brány, jenže branku se jim nepodařilo vstřelit. Několik dobrých šancí měli i hosté po rohových kopech, ze kterého právě dokázal Tomáš Sýkora vstřelit jediný gól. Rožná tak díky tomuto přesnému zásahu odcházela do kabin spokojenější.

Další gól už nepadl

Druhý poločas byl už vyrovnaný. Hosté chtěli smazat jednogólové manko a chtěli proto udělat vše, jenže proti nim stálo trochu toho štěstí. Osová Bítyška trefila hned třikrát břevno, ale i na druhé straně měli domácí smůlu, když nastřelili tyč. Ocenit se musí výkon domácích stoperů Sýkora a Vojtěch Štěrba, kteří také odvedli velký kus práce a i jejich zásluhou zůstaly body v Rožné. Zápas tedy skončil 1:0 pro Rožnou, kdy se po rohu ve 31. minutě trefil Tomáš Sýkora. Osové Bítyšce v tomto zápase chybělo více štěstí, domácí tým podrželi hlavně stopeři.

SK Rožná
Jiří Kroupa - hráč: Velmi těžký zápas, pro diváka ne moc atraktivní, ve kterém jsme asi nebyli lepším týmem, ale díky kvalitnímu výkonu v obraně a taky nějakému tomu štěstí jsme urvali vítězství. Hosté hrozili především z dlouhých autů, které nám dělaly velké problémy, my jsme zase měli několik šancí po rohových kopech, ze kterého padl i jediný gól zápasu. Musím vyzdvihnout především výkon naší stoperské dvojice Sýkora - Štěrba, která odehrála zápas výborně a hlavně díky nim zůstali tři body doma. hráč utkání: Tomáš Sýkora

SK Osová Bítýška
Jan Večeřa - trenér: Myslím si, že kdybychom dneska hráli i 200 minut, tak bysme gól nedokázali dát. I domácí fanoušci ocenili náš výkon, spravedlivá by byla minimálně remíza. hráč utkání: Jiří Malý