12.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Měřín po podařených zápasech v Radostíně prohrál

16

Ve 12. kole se v Radostíně představila rezerva Měřína. Hosté chytli v posledních zápasech formu, tu si chtěli přenést i do tohoto utkání.

1:1 v poločase

Začátek utkání byl vyrovnaný. První branka přišla v 8. minutě, když domácí brankář překopl hostující obranu a Štěpán Havlíček v samostatném úniku přehodil hostujícího brankáře. Měřín se snažil odpovědět a hrozili zejména po standartních situacích. Nějakou dobu domácí dokázali odolat tlaku hostů, ale v 16. minutě už hostující závar byl gólový, když se podařilo prostřelit hostujícím hráčům obranný val i domácího brankáře, a tak bylo srovnáno na 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Konkrétně to byl David Robotka. Tento stav vydržel až do poločasu, který skončil 1:1.

Vítězný gól v 86. minutě

Domácí v poločase provedli 4 víceméně vynucené změny a na jejich souhře to bylo v úvodu druhého poločasu znát. Hosté z Měřína se tlačili k domácí bráně a vypadalo to, že budou stupňovat tlak se snahou strhnout výsledek utkání na svou stranu. Jenže poté se domácímu gólmanovi opět povedlo překopnout obranu hostí a Marian Šimek šel sám na brankáře, ale byl zastaven nedovoleně Šimonem Zdvihalem, který dostal červenou kartu. Domácí ta rázem měli velkou výhodu. Ale i přesto nedokázali dostat do střelecké pozice a Měřín tak hrozil brejky. Osud zápasu přišel v 86. minutě, když domácí vybojovali balón, Karel Kučera vybídl ke skórování Rostislava Večeřu, který si náramně poradil a dal tak vítězný gól. Radostín si tak připisuje velmi cenné body do tabulky, když domácí skórovali v závěru zápasu. Pro hosty velká škoda, protože  bod byl docela blízko.

TJ SOKOL Radostín nad Oslavou
Ivo Dupal - brankář: V úvodní půli byl zápas vyrovnaný a skóre 1:1 odpovídalo průběhu, po nucených střídáních v poločase jsme se spíše bránili a doufali v nějaký úspěšný brejk. Po vyloučení hostujího obránce se nám léoe dýchalo, a i když byla naše kombinace povětšinou lopotná, tak jsme dokázali využít jednu šanci a zvítězit nejtěsnějším rozdílem.

I. Dupal [-] - Š. Havlíček [-] (46. J. Willisch [-] ) , J. Kohout [-] (46. A. Kališ [-] ) , O. Bradáč [-] , R. Fňukal [-] , R. Večeřa [-] , L. Dvořák [-] (73. K. Kučera [-] ) , P. Gregar [-] (46. P. Barbe [-] ) , M. Šimek [-] , J. Marek [-] (46. J. Svoboda [-] ) , P. Inwald [-]