13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

Osová Bátyška v posledním utkání v roce remizovala s Radostínem

15

V posledním utkání v tomto roce se Osová Bítyška doma představila s Radostínem.

Rychlé vedení hostů domácí otočili ve svůj prospěch

Do Osové Bitýšky, pro kterou se jednalo o poslední podzimní utkání, přijeli hosté z Radostína s notně poslepovanou sestavou doplněnou o hráče B-týmu a dorostu. Oba týmy se chtěli prezenovat kombinačním fotbalem. Osová Bítyška od začátku byla od začátku aktivnější a měli nějaké šance, tak díky obětavosti obránců a zákrokům hostujícího brankáře, tak se v 9. minutě otevřel skóré Daniel Staněk. Hosté nadále chtěli hrát kombinačně, jenže domácí hosty začali dostávat pod tlak a tak Radostín se nedostal na útočnou polovinu. Z toho pramenilo hodně standartních situací a po jedné z nich se branky dočkal Tomáš Malý, který tak vyrovnal ve 24. minutě. Vyrovnávací gól domácí nabudill a po chybě hostů otočil na 2:1 pro domácí Ondřej Říha. Do kabin tak domácí šli spokojenější.

Radostín došel k remíze

Ve druhém poločase už tak domácí nebyli v tlaku tak jako v první půli. Ve 48. minutě Karel Kučera domácí obraně utekl a vyrovnal na 2:2. Poté domácí zase přitlačili a po závaru šli zase do vedení. V 60. minutě se trefil Ondřej Říha. Osová Bítyška se zatáhla a tak čelila tlaku Radostínu a dlouho se jim bránění hubeného vedení nepodařilo. V 77. minutě po jednom z centrů po teči domácího obránce zapadl míč s přispěním tyče do domácí branky a bylo opět srovnáno. V posledních 10 minutách chtěli oba týmy vstřelit vítězný gól, ale zápas skončil 3:3. Osová Bítyška promarnila dva body, které by se ji určitě teď hodily, naopak pro hosty je tento bod velmi cenný.

TJ SOKOL Radostín nad Oslavou
Ivo Dupal - brankář: Dnes jsme přijeli v hodně poslepované sestavě a i když se nám nepovedla první půle, tak po přestávce jsme dokázali domácí zatlačit a dvakrát vyrovnat a získali cenný bod. Po průběhu utkání je remíza nejspíše zaslouženým výsledkem.