19.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

3

Jak se utkání odehrávalo?

Z úvodního tlaku hosté vytěžili pouze několik rohů, které stereotypně zahrávali na zadní tyč. Ve 14. minutě zblokovaná střela Hudce skončila v zámezí a byl z toho další roh. Po půl hodině hry se zrodila největší šance domácího mužstva. Trestný kop z kopačky Piňose krotili hostující obránci na poslední chvíli na brankové čáře. Chvíli na to na druhé straně Morong zamířil do boční sítě.

Po změně stran byli hostující hráči stále nebezpečnější. Hrozili z brejků, ve kterých bylI rychlejší než určičtí obránci. V 54. minutě po jedné takové situaci zastavila obrána průnik Ostráka zákrokem na hranici faulu. Chvíli na to měli domácí možnost ohrozit hostující branku z trestného kopu. Menšík se rozhodl obstřelit tříčlennou zeď. Ta míč tečovala a byl z toho roh. Zlomový okamžik utkání přišel v 68. minutě. Po rohovém kopu Ostráka se k míče dostal Morong. Jeho prudká střela ze střední vzdálenosti skončila v síti - 0:1. Bohužel gólman Sohlich ve snaze míč vyrazit se zranil a musel být střídán. Z blížícím se závěrem utkání se hosté stále častěji dostávali po centrech na rychlé útočníky do gólových šancí. Nejčastěji přehrával obranu rychlonohý Šmirják. Když v 79. minutě jednu z takových příležitostí zakončil gólovou střelou, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

AUTOR: LUBOMÍR KAPRÁL