20.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Rapotice B po skvělém druhém poločase porazily Moravské Budějovice B

20

V souboji dvou rezervních týmů zvítězily Rapotice jasně nad Moravskými Budějovicemi 6:2 Hattrickem se blýsknul domácí Michal Šmarda

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Do souboje obou rezerv vstoupili obě mužstva aktivně. Šance byly k vidění na obou stranách hřiště. Na konci 15. minuty se k odraženému míči dostal hostující Premar Mateo, který pasem za obranu vyslal po levém křídle Řepu. Centrem do vápna ovšem nenalezl svého spoluhráče. Domácí Rapotice tak zamířili do přečíslení, míč si na půlící čáře převzal Tesař, se svým spoluhráčem si vyměnil míč a kličkou doprava vystřelil přes obránce přesně do sítě - 1:0. Po sérii příležitostí na obou stranách stojí za zmínku šance Budějovic, kdy po dlouhém výkopu běžel na bránu Nguyen, pod tlakem ale nevydařeně loboval brankáře Krčmu. Ve 35. minutě vyhrál klíčový souboj o míč Kundrum a útokem po levém křídle vyrovnal na 1:1. První půle byla vyrovnaná a do kabin se šlo spravedlivě za nerozhodného stavu.

Domácí se po pauze rozstříleli

Na počátku druhé půle se obraz hry neměnil. V 55. minutě odstartovala série rychlých branek, kdy nejprve šlo do vedení Budějovické "béčko". Nguyen si převzal míč a v souboji 1 na 1 poslal hosty do vedení. Domácí se však nehodlali vzdát, v 58. minutě vyslal levačkou přízemní centr na vápně do sítě Pavlíček - 2:2. Minutu na to Haza Filip zaváhal pod tlakem útočícího Šmardy, který se zmocnil míče a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení - 3:2. Tímto momentem došlo ke zlomu utkání ve prospěch Rapotického "béčka". Hostům došla šťáva a domácí celek ještě zvýšil vedení v 63. minutě a v 67. na 5:2, kdy poslal centr na zadní tyč hlavou do brány podruhé Šmarda. Tentýž hráč dovršil hattrick obstřelem brankáře v 81. minutě. Domácí celek tak zaslouženě získal 3 body.

SK Moravské Budějovice B
Premar Mateo, hráč: S absencí klíčových hráčů skrz souběžně hrané utkání áčka jsme se porvali skvěle, dlouho jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Utkání se zlomilo až po hodině hry, kdy Rapotice během chvíle otočily vývoj utkání a o branku nám odskočily. Poté nám již došly síly a soupeř si s chutí zastřílel.