16.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Rožná zahnala trápení s neoblíbeným soupeřem deblaklem

16

V první zápase jara doma Rožná dostala za soupeře Radostín. Protože hosté jsou pro domácí tak trochu "strašákem", protože přesto že se moc nedaří Radostínu, tak proti Rožné dokázal vyhrát několik zápasů. Ale tato série skončila, navíc jim domácí nadělili výprask.

Dobrý vstup z dílny domácích

Domácí sice měli několik absencí, ale přesto i tak dali dohromady silnou sestavu což se taky krásně projevilo. Počasí i terén nebyl úplně dobrý, nicméně i přesto to nebyl špatný zápas. Domácí byli výrazně lepší, měli několik krásných akcí. A po několika minutách to dali najevo i gólově, když ve 26. minutě otevřel skóre Jiří Vyžrálek. Na jeho trefu navázal ke konci poločasu Jaroslav Štěrba ve 43. minutě zvýšil na 2:0.

Už se dohrávalo, ale padli další góly

Hosté neměli ideální sestavu a v podstatě se dohrával celý druhý poločas, jediná otázka byla, kolik to skončí. Pojďme se podívat na to, kteří hráči se postarali o další tři branky z dílny domácích. První se trefil ve druhé půli opět Jaroslav Štěrba, který se tak stal dvougólový hráč v prvním jarním utkání. Poté si připsal trefu na svůj účet Radek Švestka v 65. minutě. A v 89. minutě uzavřel skóré David Honek, který tak stanovil konečnou podobu stavu na 5:0. Rožná si tak připsala velmi důežitou výhru a hlavně prolomili šňůru vítězství Radostínu nad Rožnou.

SK Rožná
Jiří Kroupa - hráč: Do prvního zápasu sezony jsme nastupovali natěšení, a i když jsme měli několik absencí, díky dostatečné šíři kádru jsme dali dohromady silnou sestavu. Počasí ani terén fotbalu moc nepřálo, ale i tak jsme se snažili potěšit těch pár diváků, kteří dorazili na čaj s rumem. A myslím, že se nám to celkem dařilo. Zápas jsme měli víceméně celou dobu pod kontrolou a našlo se i pár pohledných akcí. Hosté určitě nebyli v ideální sestavě a druhá půle se už víceméně dohrávala. Konečně jsme prolomili prokletí, jelikož s Radostínem jsme už několik sezon nevyhráli. Hráč zápasu: J. Štěrba