13.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Košík v posledním zápase nezaváhal a připsal si tři body proti Hrubému Jeseníku

0

Košík dokázal na svém hřišti porazit tým Hrubého Jeseníka 4:3, i když se hosté mohutně snažili o vyrovnání. Díky této výhře Košík přeskočil v tabulce právě Hrubý Jeseník a přezimuje na 9. místě. Naopak Hrubý Jeseník zakončil podzim na 10. místě tabulky.

Hrubý Jeseník opanoval první poločas

Utkání bylo jako většina ostatních poznamenáno počasím, silně pršelo a dokonce padaly i kroupy. Hosté již od začátku zápasu dokazovali, že jsou silní v kombinaci. Zatlačili domácí tým a drželi se více na balónu, ale tlak nedokázali zatím brankově vyjádřit. Paradoxně tak šli do vedení domácí, když se ve 20. minutě prosadil domácí Jaroslav Martínek. Hosté dokázali odpovědět a vyrovnat o osm minut později, kdy se poprvé v utkání trefil Josef Jeník střelou pod břevno. Stejný hráč se dokázal o deset minut později prosadit podruhé a poslal hosty do vedení 2:1. První poločas tak opanoval zaslouženě Hrubý Jeseník.

Košík nepřipustil ukončení své skvělé série

Do druhého poločasu nastoupili domácí mnohem aktivněji a vytvořili si tlak. Nejprve v 50. minutě dokázal Ondřej Novotný vyrovnat a o pět minut později již Košík vedl, to se dokázal prosadit poprvé v utkání dvojnásobný hráč kola Pavel Gušlbauer - 3:2. Domácí byli při chuti a o dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, ale Miroslav Velíšek nedokázal proměnit pokutový kop. Domácí však přeci jen odskočili na rozdíl dvou branek, když fantastickou čtvrthodinku pro domácí zužitkoval podruhé v utkání Pavel Gušlbauer. Hosté však své zbraně nesložili a dokázali snížit na rozdíl jedné branky osm minut před koncem, prosadil se potřetí v utkání hostující Josef Jeník. Ve zbytku utkání se hosté tlačili za vyrovnáním a vypracovali si několik slibných příležitostí, ale buď vše zažehnala domácí obrana, nebo se skvěle prezentoval brankář Chlíbek. Domácí si tak nakonec i se štěstím připsali výhru 4:3

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Závěr sezóny se nám povedl a to jsme potvrdili i v zápase proti Hrubému Jeseníku, i když jsme v závěru měli štěstí. Pořád jsme v euforii a myslím si, že je škoda, že podzim končí, když máme takovou formu. Uvidíme, jakou formu si přeneseme do jarní části soutěže. Konečně jsme snad již vyřešili problémy se sestavou, v prvních kolech jsme hledali ideální složení a to jsme našli až posledních pět nebo šest zápasů a tomu odpovídaly i výsledky. Rád bych pochválil Petra Nechánského, který byl naším hráčem utkání. Podržel nás i brankář Chlíbek, který v závěru utkání předvedl několik skvělých zákroků.

Hrubý Jeseník B
Tomáš Jirouš (záložník): Bylo to hodně vyrovnané utkání. Po první půlce jsme vedli 2:1, ale pak nám během patnácti minut domácí vstřelili tři branky. Dokázali jsme již jen snížit a neproměnit řadu šancí, díky tomu utkání skončilo, jak skončilo.

R. Chlíbek [-] - F. Novák [-] , P. Nechánský [-] , M. Velíšek [-] , L. Kulich [-] - O. Novotný [-] (88. J. Hübschman [-] ) , R. Topolčány [-] , J. Martínek [-] , J. Votoček [-] - P. Gušlbauer [-] - J. Malý [-] (65. J. Paul [-] )

J. Hájek [-] - D. Hájek [-] , P. Línek [-] (69. M. Kurka [-] ) , T. Rais [-] , T. Kučera [-] , T. Jirouš [-] , Z. Jirouš [-] , M. Kolarovský [-] , J. Jeník [-] , J. Jeník [-] , R. Stránský [-]

Hráči zápasu: P. Nechánský - J. Jeník .
Místo: Košík. Počet diváků: 35. Rozhodčí: Kuba Michal - ZAJÍČEK Josef (N), FRCEK Josef (N).