8.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Deštné vyprovodilo Žďár dvěma brankami a v tabulce drží 4. příčku

0

Deštné na domácí půdě napravilo penaltovou prohru z minulého kola a porazilo mužstvo Žďáru 2:0. Tříbodové vítězství zajistili Vítek a Macháček. Prvně jmenovaný vsítil gól už v 7. minutě, druhý přidal pojistku v úvodu druhé půle. Celek z Deštného si díky triumfu nadále drží slušné postavení v průběžné tabulce přeboru, kde okupuje 4. místo.

Gól po sedmi minutách a deštenské vedení

V prvním poločase měli ze hry více domácí. Své útočné snahy zužitkovali hned v úvodu, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavičkující Jakub Vítek. Následné minuty však žádnou branku nepřinesly. Zatímco Deštné nedokázalo ze své herní převahy a několika šancí vykřesat další gól, Ždár zahrozil jen ojediněle a pouze ze situací, které mu domácí servírovali vlastními chybami v rozehrávce.

Pojistná branka Deštné nasměrovala k výhře

Poločasová přestávka lépe prospěla domácímu celku. Ten ve druhém dějství zlepšil kombinaci a zahřál přihlížející diváky množstvím pohledných akcí na polovině soupeře. Herní převahu navíc v 57. minutě korunoval Lukáš Macháček, který po závaru ve vápně vstřelil druhou branku svého týmu a zvýšil deštenské vedení na 2:0. Zbytek zápasu proběhl v režii domácích, jejich tlak však ke štěstí hostujícího mužstva už v další gól nevyústil, a tak Deštné na domácích hřišti znovu vybojovalo tříbodové vítězství.

Po páté výhře v sezoně patří Deštnému 4. příčka tabulky, kde figuruje za suverénním triem Lukavice, Vamberk, Lhota. Ždár je po osmi kolech osmý.

FK Deštné v O.h.
Daniel Fidler: Celé utkání se odehrávalo převážně v naší režii, přičemž jsme měli paradoxně,na naše poměry, lepší druhý poločas. V něm jsme bavili diváky i sebe hezkými akcemi. Díky naší fotbalovosti jsme zaslouženě zvítězili. kdyby padlo o pár gólů víc ,tak by se hosté ze Žďáru nemohli vůbec divit.

L. Vých [-] - R. Kubíček [-] , J. Černý [-] , J. Kánský [-] , J. Vítek [-] - M. Tuček [-] , P. Drapák [-] , P. Srubjan [-] , J. Koza [-] (70. J. Ježek [-] ) - P. Kříž [-] (85. D. Fidler [-] ) , L. Macháček [-]

Žďár
M. Šrajbr [-] - P. Rydrych [-] , J. Moravec [-] , F. Šimerda [-] , L. Cabalka [-] - J. David [-] (55. M. Vacek [-] ) , M. Ráček [-] (75. J. Kohl [-] ) , P. Malijovský [-] , J. Šumpík [-] - M. Přibyl [-] , R. Veselka [-] (82. P. Nedomanský [-] )

ŽK: 88. P. Nedomanský .
Hráči zápasu: L. Vých , J. Vítek , L. Macháček .
Místo: Deštné v O.h.. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Špaček Ladislav - ŠPAČKOVÁ Jana, RUDOLF Jakub (N).