--

--

Souboj prvního se třetím nabídl tři branky a výhru Bohemians

0

Zajímavý záppas dvou celků ze špičky tabulky se odehrál dnes na pražském Proseku, kam dorazily Domažlice. Domácí tým Bohemians Praha dokázal potvrdit roli favorita a díky dvěma brankám Jana Šimáka si klokani upevnili první příčku v tabulce. Hosté korigovali v závěru utkání.

Utkání mezi prvním a třetím týmem tabulky nabídlo v prvním poločase větší aktivitu domácího celku. Hosté se dokázali do nebezpečných situací dostávat většinou po standardních situacích. První vážnější ohrožení branky přinesla sedmá minuta utkání, když centr Kocourka zasáhl Svátek, ale ten ve výborné pozici minul.

První nebezpečí před domácí brankou se urodilo po rohovém kopu v 19. minutě, kdy zakončoval Javorský, ale podobně jako Svátek, ani on neuspěl. Na další šanci si přítomní diváci počkali do 35. minuty, kdy se do zakončení dostal Šimák, ale minul. Nápravu sjednal domácí hráč v dvě minuty před koncem prvního poločasu. Šimák se postavil k rozehrání přímého kopu a s pomocí břevna dostal míč do brány - 1:0.

I do druhého poločasu vstoupili domácí hráči lépe. Ve 48. minutě vybídl Kocourek ke skórování Svátka, ale ten pohrdl i další šancí. Změna skóre přišla po hodině hry, kdy Kocourek vybojoval pokutový kop. Míč si postavil Jan Šimák a nemýlil se - 2:0. Krátce na to mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale po střele jednoho z hráčů v zeleno bílém dresu zazvonila tyč.

Domácí se snažili i nadále působit aktivně a to vedlo k šanci Melechovského, který však vstřelení branky slavit nemohl díky včasnému zákroku jednoho z obránců. Hosté se nakonec těsně před koncem utkání dočkali alespoň čestného zásahu, když se po odraženém míči trefil krásně Braun. Více se hostům nepovedlo a tři body slavili domácí.