7.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

Divoká druhá půle o vítězi nerozhodla, Stružnice urvala body až na penalty

56. L. Merenus , 59. R. Ouborný , 78. L. Merenus (p.) - 64. K. Kutloch , 68. P. Zvára , 70. Z. Stehlík
0

7. kolo Okresního přeboru nabídlo ke shlédnutí zajímavý duel, mezi celky ze Cvikova a domácí Stružnice. Oba se totiž nachází na samotném kraji tabulky, a proto vidina bodů, byla pro dnešek o to důležitější, než kdykoli jindy. Nakonec rozhodovali až pokutové kopy...

Z obou stran nepříliš povedený poločas

Bohužel byla takhle půle snad jen o povinnosti, ji odehrát. Ani domácí ani hosté si s fotbalovostí moc nepotykali a zápas tak byl všelijaký. Nebyly k vidění ani žádné pořádné šance, což jistě plnynulo z toho, že si oba celky nedokázaly kvalitně přihrát, ani se nějakým způsobem natlačit na bránu protihráčů. Všichni byli nakonec rádi, že se mohlo odejít do šaten za stavu, který de facto nic neřešil, vzhledem k předvedené hře. Do kabin se tedy odešlo za stavu 0:0.

Odlišná hra i nasazení, s brankami se roztrhl pytel

Do poločasu hráči Stružnice vyloženě vlétli a připsali si hned dvě branky. Poprvé se v 56. minutě trefil lodivod domácích, a sice Merenus Luboš. Jako správný kapitán poslal svůj celek do vedení 1:0. Ta druhá padla o tři minuty déle, z kopaček Romana Ouborného. Jenže to hosty nepoložilo a dokázali dvěma góly srovnat stav, to když se poprvé nemýlil Karel Kutloch, v 64. minutě a podruhé zase skóroval Patrik Zvára, to se psala minuta 68. A pak přišel náhlý zvrat. V 70. minutě otočil stav utkání, ve prospěch hostů, hráč Stehlík Zdeněk a všechno bylo jinak. Nakonec, zhruba deset minut před koncem, se alespoň o vyrovnání snažil, nakonec úspěšně, opět Merenus Luboš, z pokutového kopu. Zápas tedy za stavu 3:3 musel být prodloužen o penalty. Tady se nemýlili domácí a Stružnice tak zvítězila v poměru 5:4 na pokutové kopy.

TJ Dynamo Stružnice
Ladislav Křemen (hlavní pořadatel): „Očekávali jsme tři body. Chtěli jsme na domácí půdě zvítězit a to se nám nakonec povedlo, byť jen na penalty, ale přeci. Mrzí mě, že jsme po dvoubrankovém vedení přestali hrát a soupeř nás, vzhledem k našemu upadlému tempu, rázně ztrestal. Za body jsme rádi.“

FK Cvikov B
Karel Holoun (vedoucí Cvikova): „Mysleli jsme, že když budeme hrát naši hru, tak bude vše v pořádku. Měli jsme šanci na vítězství, ale nakonec jsme ji propásli a musely rozhodovat penalty, kde jsme také neuspěli. Řekli jsme si, že do toho dáme celé naše tělo i duši, ale k výhře nám dnes nebylo nakloněno.“

R. Čech [-] - P. Mareček [-] , D. Čech [-] (54. R. Ouborný [-] ) , L. Jedlička [-] , A. Havlík [-] (67. M. Sokol [-] ) , J. Holub [-] , B. Koždoň [-] , L. Merenus [-] , P. Brejcha [-] (90. D. Fajtl [-] ) , L. Křemen [-] , M. Uhrecký [-]

FK Cvikov B
A. Votava [-] - R. Kuběj [-] , T. Kaiser [-] , M. Adlt [-] , P. Rokoš [-] - J. Adlt [-] , A. Kotek [-] , J. Beneš [-] , P. Zvára [-] - Z. Stehlík [-] - K. Kutloch [-]

ŽK: 60. L. Merenus , 87. L. Jedlička - 23. P. Zvára , 41. J. Beneš , 80. A. Kotek .
Místo: Jezvé. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Hejl Štěpán - MAREK Miloš, POPPR Zbyněk.