4.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Domácí Boletice hostily ve 4. kole OP Děčín Dolní Poustevnu, povzbuzenou bláznivou vítěznou přestřelkou z předešlého kola

8. R. Klaban , 24. R. Klaban (p.) , 72. R. Klaban (p.) , 78. T. Beutler - 58. D. Karpíšek
0

Spartaku se podařilo spravit si chuť ve druhém domácím zápase po sobě a díky hattricku Radka Klabana si poměrně lehce se soupeřem poradil

Hosté měli relativní územní převahu, ale na rychlý gól odpovědět nedokázali

Pro domácí začalo utkání přímo snově, když už v 8. minutě po rohovém kopu si našel své místo Radek Klaban a svou nekompromisní hlavičkou otevřel skóre zápasu. Dolní Poustevnu nepříznivý stav donutil kontrolovat a hosté si tak vynutili územní převahu. Nicméně fotbalisté ze šluknovského výběžku nebyli schopni vytvořit si nebezpečnou brankovou příležitost, proto přišli na řadu domácí, kteří zhruba v polovině prvního poločasu po faulu na Petra Husáka ve velkém vápně dostali dárek v podobě pokutového kopu. Toho se sebevědomě ujal Radek Klaban a svým druhým gólem zvýšíl boletické vedení na rozdíl dvou branek. Závěr poločasu se vyvíjel v duchu vyrovnaného fotbalu, bez větších příležitostí.

Karpíškův stahovací gól Poustevnu nakopl, ale to by Boletice neměly mít výborného exekutora pokutových kopů Radka Klabana

Po přestávce byly lepším mužstvem domácí, vytvořili si i pár dobrých příležitostí, ale přišla 58. minuta a Dolní Poustevna kopala přímý kop. Vyslanou střelu se podařilo brankáři Jiřímu Vorlovi ještě vyrazit, ale na dorážku útočníka kapitána Davida Karpíška byl krátký. Hosty vstřelený gól nakopl, ale jejich odhodlání po vyrovnávacím gólu bylo eliminováno další penaltou a následným upraveným hattrickem obránce Radka Klabana, jenž ukázal, že pokutové kopy má bravurně natrénované. V 78. minutě hosté ztratili na své polovině míč a domácí fotbalisté vytvořili nejpohlednější kombinaci zápasu, na jejímž konci stanul záložník Tomáš Beutler a upravil skóre zápasu na konečných 4:1.

TJ Spartak Boletice n.L.
Miloslav Šindelář (hráč týmu TJ Spartak Boletice): Myslím si, že body zůstaly zaslouženě doma, hosté ohrožovali naši branku hlavně z dálky, s čím si náš brankář uměl poradit. Rozhodujícím faktorem utkání bylo naše efektivní proměňování příležitostí.

J. Vorel [-] - M. Janovský [-] , R. Klaban [-] (80. M. Jarolím [-] ) , P. Znojemský [-] , M. Hyl [-] , M. Ženíšek [-] - M. Švec [-] , M. Šindelář [-] , L. Rantfner [-] , T. Beutler [-] - P. Husák [-] (80. S. Štantejský [-] ) -

D. Poustevna
J. Šolín [-] - Z. Tomek [-] (80. J. Hofman [-] ) , P. Pelačík [-] , J. Moravec [-] - M. Kern [-] , J. Svačina [-] , D. Karpíšek [-] , A. Heyl [-] - D. Hrdlička [-] , V. Hájek [-] - V. Soukup [-]

ŽK: 24. D. Karpíšek , 74. D. Hrdlička .
Hráči zápasu: R. Klaban - D. Karpíšek .
Místo: Boletice n./L.. Počet diváků: 80. Rozhodčí: PROCHÁZKA Radek - BENEŠ Bohumil, HARTIG Libor.