7.kolo, Ústecký | Louny | Okresní přebor , 2015-2016

--

"Velká jízda" žíželických v Panenském Týnci

6. L. Seman , 40. L. Seman , 60. M. Panský , 65. R. Bašus , 76. J. Blacha
0

Pro první vítězství z venku si přijeli žíželičtí do Panenského Týnce, který dokonale zaskočili. Už v prvním poločase vedli 0:2 a ve druhé půli přidali ještě tři branky a tak jasně, s velkým přehledem vyhráli!

Pohodovka pro hosty

Již v 6. minutě se v pokutovém území uvolnil záložník Žíželic Jan Blacha a jeho přesnou přihrávku usměrnil střelou k pravé tyči jeho spoluhráč Ladislav Seman. Po této brance i nadále působili hosté mnohem lepším dojmem, vytvořili si nespočet příležitostí ke vstřelení branky, ale částečně i vinou nekvalitního hrbolatého terénu se jim dlouho nedařilo překonat soupeřova brankáře Štěpána Rulce. Na konci prvního poločasu ve 40. minutě přihrával od levé postranní čáry do pokutového území Pavel Zuščík přesně na hlavu Ladislava Semana, který se nemýlil a vstřelil svůj druhý gól. Do “šaten“ tak odcházela  mužstva za stavu 0:2 pro Žíželice.

Otěže zápasu v rukou žíželických

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Otěže zápasu dál pevně držely ve svých rukou hostující Žíželice a svého soupeře z Panenského Týnce po celý zápas nepustily do žádné brankové příležitosti. Naopak své vedení navýšily až na konečný pětibrankový rozdíl! Nejprve v 60. minutě vysunul obránce Roman Bašus dopředu kapitána hostí Michala Panského, a ten dokázal prostřelit domácího brankáře 0:3. V 65. minutě zahrával rohový kop Ladislav Seman, nahrál na Romana Bašuse, který hlavou zvýšil vedení svého týmu na 0:4. V 76. minutě přelstili žíželičtí domácí obranu, snažící se vystavit soupeře do ofsajdu. Ještě z vlastní poloviny hřiště převzal přihrávku Francisce Eliase Jan Blacha, který nedal střelou pod břevno domácímu brankáři Štěpánu Rulcovi šanci. Hosté ze Žíželic měli i další šance, ale gól již nepřidali. Nejblíže k tomu měl Jan Švejda, ale jeho tvrdá rána jen na břevno zachránila domácí od další pohromy.

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin (administrátor TJ Žíželice): Po celý zápas jsme byli ve všech herních činnostech lepší než soupeř a zápas jsme dovedli do zaslouženého vítězného konce. Jsme rádi, že se nám podařilo napravit předchozí domácí zaváhání a získat první body do tabulky z venkovního utkání. Je však pravdou, že nás domácí příliš neprověřili, po celý zápas byli směrem dopředu absolutně neškodní. Tím však v žádném případě nechci zlehčit náš kvalitní výkon. Platí okřídlená pravda, že každý protivník dokáže zahrát jen to, co mu jeho soupeř dovolí. A naši fotbalisté domácím nedovolili prakticky nic…

TJ Sokol P. Týnec
Š. Rulc [-] - L. Dubný [-] , Z. Gajdušek [-] , J. Rajlich [-] (65. V. Hokuf [-] ) , V. Ohem [-] , M. Richter [-] - L. Kuchařík [-] (46. V. Lukšík [-] ) , J. Bauer [-] , P. Mazan [-] (46. J. Chlouba [-] ) , J. Forgač [-] - - J. Mazan [-]

TJ Žiželice
A. Kvapil [-] - M. Oppel [-] , R. Bašus [-] , F. Elias [-] , T. Večeře [-] - L. Seman [-] , J. Švejda [-] , L. Dormišev [-] (81. J. Zamrzla [-] ) , J. Blacha [-] - M. Panský [-] , P. Zuščík [-] -

ŽK: 44. J. Bauer , 71. L. Dubný - 27. L. Seman , 67. J. Blacha , 80. M. Panský .
Hráči zápasu: M. Oppel , R. Bašus .
Místo: Pan. Týnec. Počet diváků: 45. Rozhodčí: Kučera Josef - BECHYNSKÝ Tomáš, HOUDA Tomáš (N).