12.kolo, Ústecký | Ústí nad Labem | Okresní přebor , 2015-2016

--

Málé Březno splnilo úlohu favorita

15. D. Veselý , 59. P. Kůstka - 3. P. Koev , 16. P. Koev , 29. K. Pekař , 67. K. Pekař , 77. P. Koev
0

V 12.kole se utkaly týmy FK Malečov a FK Malé Březno. Hosté přijížděli, byť v roli favorita, na půdu mladého a ambiciózního mužstva s respektem. Malé Březno nakonec po boji splnilo roli favorita a zvítězili. Domácí ale nedali soupeři nic zadarmo...

Čtyři branky již v první půli

Zápas začal podle očekávání opatrně z obou stran. Oba dva celky vycházeli ze zajištěné obrany a čekaly na chybu soupeře. Ve čtvrté minutě hosté zatáhli míč po levé straně a poslali přízemní centr do pokutového území domácích kde ho do branky uklidil Patrik Koev- 0:1. Následně byla hra vyrovnaná, fotbalovější hosté drželi míč na svých kopačkách, ale bojovní domácí je nepouštěli do vážnějších šancí. V patnácté minutě přišel smolný moment pro Malé Březno. Nedorozumění mezi stoperem a gólmanem hostů využil Dominik Veselý - 1:1. Za dvě minuty se Malečov nepoučil z první obdržené branky a po stejné akci poslal hosty do vedení opět Patrik Koev - 1:2. Ve třicáté minutě si domácí obrana nedala pozor na nejnebezpečnějšího hráče hostů Karla Pekaře - 1:3. Stejným výsldkem skončila první půle.

Domácím snaha o zvrat nestačila

Druhý poločas začali aktivněji domácí a byli za to odměněni brankou. Běžela šedesátá minuta a zapomenutý Pavel Kůstka v pokutovém území hostů nedal střelou z voleje  brankáři Vaňkovi šanci - 2:3. Malečov ucítil šanci na zvrat v utkání a nadechoval se k náporu. Ten utnul v šedesátépáté minutě hostující kanonýr Karel Pekař. Krásnou brankou poslal Malé Březno opět do dvougólového trháku - 2:4. Domácí se nevzdávali a i nadále se snažili se zápasem ještě něco udělat. Hosté ale už žadné drama připustit nechtěli. Svou aktivitou nutili domácím k chybám. Po sérii nevyužitých šancí se v sedmdesétéšesté minutě prosadil po třetí v tomto zápase Patrik Koev a zkompletováním hattricku podtrhl svůj výborný výkon - 2:5. V dalších dvaceti minutách hostující celek v klidu dohrál zápas a připsal si tak čtvrté vítězství v řadě a upevnil vedoucí pozici v tabulce.

FK Malé Březno
Pavel Pirot - trenér: "Byli jsme fotbalovějším mužstvem. O přestávce jsem hráčům zdůraznil, že budeme pokračovat v aktivní pojetí a nebude pouštět soupeře k aktivní nátlakové hře. Po čtvrté brance už jsme všichni věřili, že si odvezeme všechny tři body. Domácí se ještě snažili s utkáním něco udělat, ale my už jsme bezpečně kontrolovali utkání, byli jsme stále aktivní a měli šance. Za stavu 2:5 v náš prospěch už se utkání víceméně dohrávalo. Hráčům chci velice poděkovat za kvalitní výkon, ale hlavně vyzdvihuji bojovnost, která byla příkladná, stejně jako viditelná touha po vítězství."

FK Malečov
M. Růžička [-] - M. Hart [-] , T. Puky [-] , R. Balog [-] - P. Kůstka [-] , T. Kůstka [-] - D. Veselý [-] - D. Cihlář [-] (75. D. Weigert [-] ) , D. Veis [-] , L. Fedorovič [-] (46. P. Kolísko [-] ) , M. Kodaj [-]

J. Vaněk [-] - V. Bude [-] , K. Pekař [-] , P. Štechmiler [-] , F. Zajíc [-] (86. K. Kyral [-] ) , P. Egrt [-] , P. Koev [-] , P. Polýnek [-] , L. Matouš [-] (77. O. Vepryk [-] ) , V. Ajm [-] , P. Leden [-]

ŽK: 44. D. Veis , 52. R. Balog - 38. P. Štechmiler , 88. K. Kyral .
Hráči zápasu: P. Koev .
Místo: Tělovýchovná jednota FK Malečo. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Prekop Štefan - KŮSTKA Pavel (N), ŘÍZEK Vlastimil.