--

--

Domažlice doma neztratily a jsou stále bronzové

0

Domažlice, Chrudim a Vyšehrad. Tři týmy, které mezi sebou soupeří v boji o třetí místo. Zatímco Chrudim na své soky tentokrát ztratila, Šemíci snadno porazili Chomutov. Domažlice proto musely odpovědět v domácím zápase s Převýšovem, jinak jim hrozil pád na čtvrtou příčku. Podceňovat Převýšov se ale nevyplácí. Typický tým středu tabulky je schopen uhrát dobrý výsledek v podstatě s každým soupeřem, představení tedy mohlo začít.

Dvě ze tří penalt přišly už v první polovině.

Pokud někdo očekával klidný průběh utkání bez většího dramatu, pochopil svůj omyl velmi záhy po úvodním hvizdu. Domácím totiž stačilo krátkých sedm minut, aby míč doputoval po ose Švihořík – Mužík – Roubal až na kopačku Martina Hrubého, který dokázal v poslední chvíli prostřelit vybíhajícího Petra – 1:0. Převýšovští dobře věděli, že je ještě celý zápas před nimi a času na vyrovnání bude ještě habaděj, flintu do žita tedy zdaleka neházeli a těžit z toho mohli už v polovině první čtyřiceti pětiminutovky. Bárta fauloval na hranici velkého vápna Labíka a Drábkova píšťalka to nenechala bez povšimnutí. K exekuci se dostavil Jakub Urbenec a vypálil na Švihoříka. Ten ovšem přesně vystihl směr jeho střely a udržel vedení svého týmu. To pro Převýšov nebyla zrovna dobrá zpráva a za necelou čtvrthodinu bylo ještě hůř. Bárta se rozhodl napravit svůj penaltový faul, přebral balon od Mužíka a probojoval se s ním rovnou do vápna soupeře, kde byl nedovoleně stažen Doležalem. Druhá penalta byla na světě. Za Domažlice se k ní postavil Mužík a na rozdíl od Urbence se nemýlil – 2:0. Tím byla první půle u koce a domácí v ní ukázali, že role favorita jim problém nedělá.

Třetí penalta a konec šancí Převýšova.

Při nástupu do druhé půle neměli hosté co ztratit a případný bodový zisk pro ně znamenal vstřelit minimálně dvě branky. Nebylo tedy nač čekat a po deseti minutách hry se jim to přece jen podařilo. Radek Doležal si naběhl do vápna, kde z první zakončoval kolem dosud nepřekonaného Švihoříka – 2:1. Snahy o vyrovnání mohly začít, Domažlice ale zůstávaly klidné a útočné snahy hostů kontrolovali. Definitivní klid do jejich řad pak přinesla sedmdesátá druhá minuta. Martin Kopáč atakoval za hranicí pravidel aktivního Mužíka a sudí Drábek dokonal svůj penaltový hattrick. Sám faulovaný se navzdory nepsaným fotbalovým pravidlům postavil ke své dnes již druhé exekuci a ani tentokrát nedal Petrovi šanci – 3:1. Tím v podstatě veškeré šance Převýšova zhasly a této situace dokázali domácí ještě naposledy využít. Po přímém kopu opět Mužíka si slabší chvilku vybral hostující brankář. Míč mu vypadl z rukou a Petr Hošek si s tak snadnou záležitostí bez problémů poradil - 4:1. Pět vstřelených gólů a hned tři odpískané penalty byly pro diváky jistě dostatečnou zábavou.

Autor článku: František Jaroš