6.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Blovice těsně poráží Dnešice

0

Utkání dvou vyrovnaných mužstev slibovalo zajímavou podívanou. Obě mužstva branky střílet umí a o tom nás přesvědčily i v tomto zápase, kde se rozhodně bylo na co dívat.

Blovice vedou

V zápase dvou vyrovnaných mužstev měli balón na kopačkách častěji domácí hráči. Jejich snaha ovšem narážela na řadu nepřesností a hosté chodili do nebezpečných kontrů. Po jednom z nich byl na hranici pokutového území Dnešic faulován blovický útočník. Rozhodčí Legát nařídil přímý volný kop a ten propadl do branky brankáře Michala Klíra. Hosté se díky tomu v 6. minutě ujali vedení zásluhou záložníka Miroslava Bečváře. Michal Klír naopak svůj tým v následujících minutách při dalších šancích Blovic podržel a domácí tým začal nabírat na jistotě. To vyústilo ve vyrovnání. V pokutovém území aktivní Martin Schlehofer převzal křížný centr, pohrál si s obranou hostů a nezadržitelně skóroval v 23.minutě. Dněšice vyrovnaly na 1:1. Z vyrovnání se ovšem Dnešice neradovaly dlouho. Ve 26. minutě jeden z hostujících hráčů na polovině hřiště skluzem smetl Dnešického středopolaře Martina Jeslínka. Sudí nechal pokračovat ve hře a následné přečíslení skončilo až v síti domácích. Branku vstřelil hostující útočník Pavel Maxa. Poločas skončil za stavu 1:2

Dnešice nestíhají vyrovnat

Druhá polovina se odehrávala podle stejného scénáře. Hosté stále hrozili brejky, případně se spokojili s taháním času na útočné polovině hřiště. Dnešickým hráčům tak úspěšně narušovali jejich snahu o vytvoření tlaku. Ještě veseleji jim bylo, když v 62. minutě zahrávali rohový kop. Blovický forward stáhl k zemi blokujícího obránce Radka Bagoše, píšťalka rozhodčího opět zůstala němá a ze druhé vlny dobíhající obránce Roman Komorous měl  při dorážce již snadnou úlohu a zvýšil vedení hostů na 1:3. V 71. minutě vedli hosté opět pouze o gól. Dlouhý centr pro Martina Schlehofera zpracoval Martin Jeslínek a bylo zaděláno na závěrečné drama. Blovice však těsné vítězství uhájily a odvezly si tak cenné tři body.

TJ Sokol Dnešice
Radek Bagoš: Je pro mě zklamáním, že jsme si za celý zápas prakticky nevytvořili žádnou příležitost kombinační hrou, kterou se chceme prezentovat. Utkání bylo poznamenáno řadou nepřesností všech aktérů utkání.

M. Klír [-] - M. Schlehofer [-] , I. Frous [-] , D. Turek [-] (88. J. Suchý [-] ) , M. Jeslínek [-] (82. T. Kozel [-] ) , P. Porada [-] (46. L. Jeslínek [-] ) , R. Bagoš [-] , D. Váně [-] , S. Duspiva [-] , P. Kutný [-] , L. Vomela [-]

TJ Sokol Blovice B
K. Červenka [-] - M. Agapkin [-] , M. Komorous [-] , R. Komorous [-] , M. Jílek [-] - M. Bečvář [-] , P. Kozák [-] , K. Hajský [-] - T. Matoušek [-] , P. Maxa [-] , M. Balvín [-] -

ŽK: 48. L. Jeslínek , 76. I. Frous - 70. P. Maxa , 80. M. Agapkin .
Místo: Tráva. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Legát Zdeněk - VOKÁČ Petr (N), HUDÁK Ján (N).