--

Union má problémy, budou ho stát udržení v ČFL?

73. D. Nobst - 51. J. Hodas , 61. D. Zelenka , 63. B. Abena
0

Ještě před měsícem se zdálo, že Union dohraje sezónu v klidu, bez záchranářských starostí. Tři prohry v řadě s celkovým skóre jedna ku devíti však naznačovaly pravý opak a právě proto potřeboval jeho hráči na domácí půdě naplno bodovat, jinak jim hrozila nejistota až do samého konce. To Vltavín se usídlil ve středu tabulky a může se už připravovat na další rok ve třetí lize. Bude pro Union platit to samé?

První půle branku nenabídla

Od úvodních minut se do útoku tlačili spíše hosté, Union si ovšem v zadu s jejich hrozbami snadno poradil a sám se do předu pouštěl jen s velkou opatrností. Pár střel se sice na obou stranách urodilo, ani jedna však nebyla z vyloženě nebezpečného prostoru a co hlavně, ani jedna nebyla dostatečně kvalitní, aby se mohla stát gólovou. Do kabin si tedy od velkého vedra šli odpočinout oba celky za nerozhodného stavu, který však Unionu nestačil.

Tři góly ve třinácti minutách utkání rozhodli

Pokud někdo čekal, že do druhého poločasu Union vlétne a rozhodne zápas ve svůj prospěch, neměl asi v padesáté první minutě příliš velkou radost. Po perfektním úniku z levé strany se dostal Vltavín k nebezpečnému zakončení, které neproměnil. Zakončující Hodas ale vše napravil a poprvé přepisoval skóre – 0:1. Hosté na své vedení nereagovali stažením se zpět, ale naopak se i nadále snažili udržet domácí pod tlakem a ještě nějaké góly přidat. Tato taktika se jim vyplatila a za rovných deset minut se mohli radovat znovu. K míči se dostal ve vápně Zelenka a z blízkosti propálil domácího brankáře – 0:2. S Unionem to vypadalo zle a na definitivní ránu musel čekat pouhé dvě minuty. To se totiž po rohu trefil přesně do levé šibenice Abena a zařídil svému týmu vedení rozdílem třídy – 0:3. Na vstřelení třech branek už bylo poměrně málo času, navíc Union se neprezentoval zrovna kvalitní hrou do předu, každý už tedy tušil, že je po zápase. Náznak naděje sice vykřesal Nobst, který se dvacet minut před koncem dokázal prosadit střelou ze střední vzdálenosti – 1:3 – na víc se už ale Union nezmohl. Vltavín si veze z venku zasloužené tři body, Union bude muset v posledním kole zabrat, aby se vyhnul sestupu. Situaci si touto již čtvrtou prohrou v řadě nečekaně zkomplikoval.

Autor reportáže: František Jaroš